Ostatatnie 3 tomy z serii o Jane Rizoli & Maurze Isles


gwiazdki

tess-isles-rizoli

.

Ostatnie 3 tomy serii Tess Gerritsen czytałam z lekkim ociąganiem. Nie tylko z powodu zbyt dużej ilości pracy zawodowej, ale również z powodu smutku, że to już koniec i będę musiała znaleźć nową serię kryminałów, które trafią w moje gusta. Dla fanów Rizoli i Isles mam jednak dobrą wiadomość. Czytajcie dalej…

„MILCZĄCA DZIEWCZYNA” TESS GERRITSEN

Znalezione obrazy dla zapytania milcząca dziewczynaTa książka z wszystkich chyba najdłużej się rozkręcała. O ile „Dolina umarłych” wprowadziła mnie w mroczny klimat, o tyle „Milcząca dziewczyna” trochę mnie znudziła na początku. Chinatown w Bostonie, legendy, miecze to nie jest mój klimat zdecydowanie. Być może stąd wynikało moje znudzenie. Trochę żałuję, że o tajemniczym bohaterze, który w tym tomie ratuje Rizoli nie ma w następnych częściach, bo mogłoby to być ciekawe połączenie. Jednak jak na Tess przystało książka kończy się zaskakująco i tak, jak na prawdziwy kryminał przystało.

Ulubione cytaty:

„Posiadanie dziecka oznacza, że twoje serce już zawsze jest zdane na łaskę świata.”

„OSTATNI, KTÓRY UMRZE” TESS GERRITSEN

W przedostatnim tomie Gerritsen znowu pokazuje klasę. Wątek intryguje od początku, a fabuła rozwija się z typową dla Tess szybkością. Wątek niezbyt oryginalny, ale jednak ciekawy. Troje dzieci, których historie są zbyt podobne do siebie, trafiają do szkoły w Evensong.

Ulubione cytaty:

„Prawdziwe życie nie wymaga krwawej jatki, by budzić przerażenie.”

Oto co naprawdę oznacza miłość: umysł pod wpływem narkotyków. Adrenaliny, dopaminy, oksytocyny i serotoniny. Opiewane przez poetów chemiczne szaleństwo.

” UMRZEĆ PO RAZ DRUGI” TESS GERRITSEN”

W tym tomie przeniesiemy się do gorącej Afryki, a zbrodnie będą okrutne. Morderstwa godne dzikiej bestii. Czy i tym razem uda się upartej Rizoli i stanowczej Maurze rozwikłać zagadkę ? Nie będę psuła zakończenia serii, więc zapraszam do lektury. Książka wielokrotnie nominowana do nagród w kategorii kryminał, co dodatkowo pokazuje, że Tess Gerritsen nie ma sobie równych.

Ulubione cytaty:

Życie nie jest matematycznym równaniem z jedną tylko prawidłową odpowiedzią.

„Zwierzęta, na które polują mięsożercy, takie jak zebry czy antylopy, mają oczy po bokach głowy, a drapieżnik ma je umieszczone z przodu. Zawsze pokazuj kotu twarz. Niech zobaczy, gdzie masz oczy, a będzie wiedział, że też jesteś drapieżcą. Zastanowi się dwa razy, zanim zaatakuje.”

Znalezione obrazy dla zapytania partnerki

Koniec serii czytelniczej nie stanowi jednak końca przygody z Rizoli i Isles. Powstał serial na podstawie książek Gerritsen. Zarówno Jane jak i Maura w serialu urzekły mnie swoimi osobowościami. Ich przyjaźń jest znacznie lepiej pokazana niż w książce. Jedynie nie mogę się przyzwyczaić do faktu, że Isles jest blondynką, bo w książkach była przedstawiana jako brunetka – „Królowa Umarłych”. Mimo wszystko serial jest na prawdę świetny. Jeśli oglądaliście kiedyś „Mentalistę” to wydaje mi się, że jest to serial tego samego gatunku. Tak jak Simon Baker urzekł mnie w Mentaliście, jak Angie Harmon i Sasha Alexander w „Partnerkach”. Polecam gorąco!

Więcej o serialu przeczytacie tutaj: http://www.filmweb.pl/serial/Partnerki-2010-554932

Książki Tess Gerritsen w przystępnych cenach do kupienia w moich ulubionych księgarniach:

Posted on 28/12/2016, in AKTUALNOŚCI and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: