Kreatywnie z dzieckiem – Jesień


gwiazdki

kreatywnie4

Czy Waszemu dziecku zdarza się nudzić? Jeśli tak. Dzisiejszy wpis jest dla Was. Opowiem o kilku kreatywnych pomysłach na jesienne zabawy zaczerpniętych z książki Natalii i Krzysztofa Minge „Na pomoc! Dziecko się nudzi”. Zapraszam.

KILKA SŁÓW O AUTORACH

Jak każdy z nas ( a przynajmniej większość) zanim sięgnę po książkę lubię przeczytać kim jest autor, dlaczego napisał taką pozycję. W przypadku poradników czy ta osoba jest związana zawodowo z poruszanym tematem. W końcu jeśli ktoś nam coś doradza, to warto sprawdzić czy wie o czym mówi.

Znalezione obrazy dla zapytania natalia i krzysztof minge

Kim są Natalia i Krzysztof Minge? Oboje są psychologami dziecięcymi zajmującymi się wspieraniem rozwoju dzieci. Wspomagają rodziców między innymi w sytuacjach kiedy dzieci nie radzą sobie z emocjami i otaczającym je świecie. Prowadzą poradnię psychologiczną „Hipokampus” w Poznaniu, są zwolennikami rodzicelstwa bliskości oraz poprawą funkcjonowania poznawczego dorosłych.

NA POMOC! DZIECKO SIĘ NUDZI

Co znajdziemy w książce? Czy warto ją kupić? TAK! TAK! TAK! Mała książeczka jednak niech Was to nie zmyli. Znajdziecie w niej mnóstwo pomysłów i porad dla rodziców. Książka z płytą CD gdzie znajdziemy dodatkowe bonusy. Wszystko w pięknej oprawie graficznej. Książka skupia się na tym, by przekazane w niej treści rozwijały u dzieci pamięć, koncentrację, spostrzegawczość, umiejętności matematyczne czy wyobraźnię przestrzenną.

poradnik_na_pomoc_dziecko_sie_nudzi_plyta_dvd_web

Przejrzystość książki sprawia, że wysoko ją oceniam jako poradnik. Nawet najbardziej oporni rodzice sięgną po nią, bo ma niewiele stron, a najważniejsze rzeczy są wyróżnione.

Książka podkreśla jak ważne w pracy z dzieckiem jest:

  • wspólne spędzanie czasu
  • jak być dla dziecka mentorem i nauczycielem
  • jak wspierać je w rozwoju
  • jak wykorzystywać komputer do wspólnej zabawy i edukacji
  • Jak poprzez zabawę można doskonalić u dziecka umiejętności takie jak: koncentracja, spostrzegawczość czy pamięć, które w późniejszym etapie rozwoju mogą powodować różne problemy

KREATYWNIE Z DZIECKIEM – JESIEŃ

Książka i program zainspirował mnie do zabawy z moją 3-latką. Bawiłyśmy się świetnie rysując liście, malując farbami i licząc ilość kropek na muchomorze.

RYSOWANIE FARBAMI – wiem, że dla niektórych rodziców jest nie do przeskoczenia fakt, że dzieci brudzą. Siebie, meble, ściany – wszystko czego dotkną. Jednak zachęcam do podarowania swojemu dziecku możliwości takiej zabawy. Malowanie farbami to świetna zabawa – szczególnie jeśli pozwolimy to robić za pomocą paluszków, a nie pędzelków. Warto poświęcić jedną bluzkę dla ogólnego rozwoju dziecka.

Na jesienną, często deszczową aurę warto przygotować rysunki, które utrwalają tę porę roku. Przygotowałam 2 kartY do wydrukowania i wykorzystania podczas takiej zabawy. Kupując książkę „Na pomoc!Dziecko się nudzi” otrzymujecie płytę CD, na której znajdziecie mnóstwo ćwiczeń do wydruku i pracy z dzieckiem. Wystarczy posiadać drukarkę, nożyczki, klej i akcesoria do rysowania.

jesienne-liscie

KOLOROWANKA LIŚCIE

DO POBRANIA 👉 KOLOROWANKA LIŚCIE

jesienne-drzewo

DO POBRANIA 👉  JESIENNE DRZEWO

3 JESIENNE INSPIRACJE – dziecko nie musi rysować. możemy stworzyć jesienne drzewo, obraz z liści lub uczyć liczenia, spostrzegawczości czy rozpoznawać te same kształty :

jesein

JESIENNE ZABAWY

Na pewno jesteście kreatywni i wiele zabaw zrodzi się w Waszej głowie przypadkiem. Dla dziecka i tak najważniejsze jest to, że poświęcacie mu swój czas i uwagę.  A może macie swoje pomysły na jesienne zabawy z dzieckiem? Podzielcie się w komentarzu.


Na stronie Akademia Umysłu znajdziecie więcej inspiracji, aby rozwijać siebie i dziecko. Nie przegap również newslettera, w którym otrzymacie mnóstwo ciekawych porad. Polecam!au_logo_web

http://www.junior-akademia.pl/

Posted on 01/11/2016, in AKTUALNOŚCI and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: