„Sobowtór” i „Autopsja”, czyli kolejne spotkanie z Tess Gerritsen


gwiazdki

tess-gerritsen

Chociaż brakuje mi czasu na wszystko, to jednak staram się kraść każdą chwilę na czytanie.  I tak oto kolejne dwie książki dopisałam do Czytelniczego Wyzwania 2016: „Sobowtór” oraz „Autopsja” Tess Gerritsen.

O pierwszych trzech książkach z serii thrillerów medycznych Tess Gerritsen mogliście przeczytać tutaj. Dzisiaj kolejne dwa tomy o losach Jane Rizzoli i Maury Isles. Chociaż autorka książek – Maurę –  bliżej prezentuje dopiero w trzecim tomie „Grzesznik” to jednak „Królowa Zmarłych” (tak jest nazywana bohaterka) skradła moje serce. Zarówno Jane jak i Maura, są to bohaterki o różnych charakterach i wyglądzie, a mimo to  zaprzyjaźniły się ze sobą. Jane jest wybuchowa, energiczna, ma męża, a w tomie „Autopsja” jej rodzina jeszcze się powiększa. Maura jest raczej zamknięta w sobie, samotna i piękna. Mianownikiem, który je łączy jest oddanie dla pracy. Jedna poświęca się jako detektyw, druga jako patolog. Razem stanowią duet, który walczy z przestępczością w Bostonie.

Stwierdzam, że z każdym kolejnym tomem pióro Gerritsen podoba mi się coraz bardziej. Odnoszę nawet wrażenie, że autorka „hartuje” się coraz bardziej w tym gatunku. Zarówno „Sobowtór” jak i „Autopsja” zaskakują mnie pomysłem na akcję, miejscem wydarzeń i barwnymi postaciami. Wydawać by się mogło, że autorka będzie powielać schemat: morderstwo, Jane Rizzoli i Maura rozwiązują zagadkę, koniec. W tych tomach wszystko jest inaczej. Jest zaskoczenie, temat ujęty z innej perspektywy. Nie można się nudzić! Nie chcę zdradzać więcej, bo nie chcę Wam psuć dobrej lektury!

Polecam!

Posted on 15/08/2016, in AKTUALNOŚCI, NIEZBĘDNIKOWY KĄCIK CZYTELNICZY and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: