15 powodów, dla których warto słuchać muzyki relaksacyjnej


gwiazdki

balance

Na pewno w którymś momencie swojego życia sięgnęliście po płytę z muzyką relaksacyjną. Może była to romantyczna kolacja przy świecach, być może usłyszeliście ją w salonie spa & wellness. Czy jednak znacie wszystkie powody, dla których warto jej słuchać każdego dnia?

Oto 15 powodów, dla których powinniśmy poświęcić chociaż chwilkę na wsłuchanie się w muzykę relaksacyjną. Pozwoliłam sobie od razu polecić Wam przesłuchane przeze mnie płyty, które są na prawdę godne uwagi.

1 ZMNIEJSZA POZIOM STRESU

Słuchając kojącej muzyki, która relaksuje ciało i usprawnia umysł możemy znacznie zmniejszyć poziom stresu jaki odczuwamy. Muzyka relaksacyjna pomaga uzyskać wewnętrzny spokój. Zmniejszenie stresu nie tylko sprawia, że czujemy się znacznie lepiej, ale także przynosi poprawę naszego zdrowia.

Wypróbuj płytę: Balance – Arnd Stein

2 ZASYPIAJ SZYBCIEJ I ŚNIJ GŁĘBIEJ

Osoby słuchające każdego dnia muzyki relaksacyjnej znacznie szybciej zasypiają. Jeśli więc masz problemy z zaśnięciem: dryfujące myśli, lista rzeczy niezrobionych itp. włącz relaksującą muzykę i zaśnij szybciej. Kojąca muzyka do snu przyczynia się do przywrócenia wewnętrznego spokoju i pozwala czuć się całkowicie bezpieczne i cieszyć się głębszym i bardziej spokojnym snem.

Wypróbuj płytę: Natural Sleep – Naturalny sen 3CD

3. WYCISZA PRZED PODRÓŻĄ SAMOLOTEM

Podróż samolotem może być trudnym doświadczeniem dla wielu podróżnych. Słuchanie muzyki uspokaja przed i podczas lotu. Taki relaks wyraźnie zmniejsza uczucie stresu towarzyszące nam podczas przelotu.

Wypróbuj płytę: Wakacyjne uczucia – Holiday Feelings

4. ZMNIEJSZENIE BÓLU

Muzyka pomaga tym, którzy cierpią z powodu bólu fizycznego. Badania wykazały, że ludzie, którzy słuchały  muzyki uspokajającej zażywały mniej leków przeciwbólowych po operacjach.

Wypróbuj płytę: Muzyka dla gabinetów lekarskich i poczekalni

5. POPRAWA KONCENTRACJI W PRACY

Czy zauważyłeś, o ile więcej możesz załatwić kiedy jesteś mniej napięty i bardziej zrelaksowany? Słuchanie muzyki medytacyjnej ułatwia koncentrację umysłu podczas pracy. Osoby, które mają możliwość słuchać taki rodzaj muzyki w pracy, odkryli, że pomaga im ona osiągnąć więcej z założonych celów.

Wypróbuj płytę:  Music to Enhance Concentration – Muzyka do koncentracji (RFM)

6 PRZYJEMNY PORANEK

Kiedy rozpoczniesz dzień pełen wdzięczności i wewnętrznego spokoju, reszta dnia rozwija się w bardziej harmonijny sposób. Słuchanie muzyki relaksacyjnej w godzinach porannych może pomóc Ci osiągnąć wewnętrzny, spokojny nastrój, który pozostanie z tobą przez cały dzień.

Wypróbuj płytę: Songbirds at Sunrise – Śpiew ptaków o wschodzie (RFM)

7 INTYMNOŚĆ

Włączenie muzyki relaksacyjnej podczas intymnych chwil między Tobą i Twoim partnerem może zwiększyć wzajemne doświadczenia. Kiedy taka muzyka leci w tle Wasz oddech spowalnia i stajecie się bardziej skoncentrowani. Kiedy podczas chwili intymnej jesteście spokojni możecie przeżyć bardziej głębokie doznania i na bardziej satysfakcjonującym poziomie.

Wypróbuj płytę: Candlelight Romance – Miłość przy świecach

8 CZYTANIE I NAUKA

Tak. Również podczas nauki i czytania warto puścić w tle spokojną muzykę. Zwiększa to przyswajalność wiedzy i przyspiesza czytanie. Zwiększa się koncentracja, a nasz umysł tworzy nowe połączenia synaptyczne, co zwiększa jego wydajność.

Wypróbuj płytę: Mozart dla umysłu dziecka – (RFM)

9 ODNAWIAJĄCA KĄPIEL

Czasami potrzeba nam trochę czasu tylko dla siebie. Relaks w ciepłej kąpieli jest to dobry sposób, aby zregenerować nasze ciało i umysł. Aby w pełni cieszyć się relaksem zapal świece, użyj ulubionego olejku do kąpieli, nałóż na twarz maseczkę kosmetyczną i pozwól sobie na chwilę szczęścia. Taką kąpiel powinno się stosować (w zależności od stresu, który towarzyszy nam w ciągu dnia) raz w tygodniu.

Wypróbuj płytę: Bach for the Bath – Bach do kąpieli

10 SPOKOJNY MALUSZEK

Muzyka relaksacyjna to także pomoc dla rodziców. Tak rzadko pamiętamy o tym, żeby przed snem włączyć maluszkowi jakąś kojącą muzykę. Dla dzieci, które odbierają bodźce 3 razy mocniej niż my jest to świetny sposób na uspokojenie, regenerację i długi sen.

Wypróbuj płytę: Lullababy tender dreams – Kołysanka czułych snów

11. SPOKOJNY OBIAD

Jedzenie posiłków w spokojnej rodzinnej atmosferze sprzyja trawieniu. Kiedy więc następnym razem zorganizujesz rodzinny, niedzielny obiad zadbaj o to by w tle było słychać relaksującą muzykę. Będzie to z pewnością nowe i przyjemne doświadczenie dla każdego członka rodziny. Pamiętaj także, że eksperci są zgodni, iż szybkie wchłanianie posiłków prowadzi do nadwagi i chorób układu pokarmowego.

Wypróbuj płytę: Relax Peacefully – Spokojny relaks (RFM)

12. LECZENIE

Udowodniono, że gdy ciało i umysł są zrelaksowane, organizm ma naturalną zdolność do samoleczenia. Poprzez słuchanie muzyki głęboko relaksującej można pomóc organizmowi uwolnić swoje właściwości lecznicze. To właśnie dlatego tak często słyszymy o muzykoterapii czy o tym, że muzykę stosuje się w różnych ośrodkach leczniczych.

Wypróbuj płytę: Music for health living – Muzyka dla zdrowego życia 3CD

13. DOŚWIADCZANIE JOGI

Lubisz ćwiczyć jogę? Chciałabyś zobaczyć lepsze rezultaty po wszystkich wykonanych asanach? Włącz muzykę podczas ćwiczeń a spowolnisz oddech i pozostaniesz w chwili obecnej. Muzyka relaksacyjna pomoże Ci pozbyć się „natłoku myśli” i skupić na ćwiczeniach, które wykonujesz. Joga stanie się bardziej przyjemna i  szybciej zobaczysz jakie niesie ze sobą korzyści.

Wypróbuj płytę: Yoga – Joga (Avalon)

14. STREETCHING

Rozciąganie jest świetnym sposobem aby Twoje ciało pozostało w formie. Mięśnie, więzadła i ścięgna są dzięki temu mniej podatne na kontuzje czy urazu. Osoby, które rozciągają się regularnie wiedzą jak trudne jest zrelaksowanie się kiedy następuję tzw. „obrona mięśniowa”. Trzeba ją przeczekać żeby móc dalej się rozciągać. Oddychanie i wprowadzanie ciała w stan relaksu ma tutaj ogromne znaczenie. Muzyka relaksacyjna pomoże Wam z pewnością nawet w trudnej sztuce streetchingu.

Wypróbuj płytę: Tao (Music for relaxation) -Tao muzyka relaksu

15.  ZBALANSOWANE ŻYCIE

Są takie okresy w naszym życiu, że nic nie idzie po naszej myśli. Koszmarna pogoda, w pracy się nie układa, w domu natłok obowiązków, a my powinniśmy być zawsze perfekcyjni! Tak się nie da! Czasami trzeba po prostu odpuścić. Jeśli jesteś w takim momencie muzyka, której słuchasz na prawdę może zdziałać cuda. Zrób eksperyment. Przez 30 dni słuchaj muzyki relaksacyjnej każdego dnia. Porę dostosuj do swojego trybu życia. Być może to właśnie rano jesteś najbardziej spięty. Lub największą frustrację odczuwasz wieczorem. Bez względu o jakiej porze dnia czujesz się spięty włącz muzykę przyjemną dla duszy (np: Balance of Life) i zobacz co się stanie po 30 dniach. Rezultaty mogą Cię pozytywnie zaskoczyć 🙂

Wypróbuj płytę: Harmonia Życia – Balance of Life


Najlepszą muzykę dostosowaną do swoich potrzeb znajdziecie na stronie:

http://muzyka-relaksacyjna.pl/

POLECAM Z CAŁEGO SERCA ❤

Posted on 30/06/2016, in AKTUALNOŚCI, OPIEKUNKA DOMOWEGO OGNISKA, ROZWÓJ and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. Bardzo lubię muzykę A. Stein’a. Słyszałam już o niej wcześniej przy okazji muzykoterapii. Zainspirowałaś mnie tą płytą o koncentracji i Bachem do wanny – koniecznie muszę kupić! Pozdrawiam

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: