Kilka powodów, dla których warto się całować 💋


gwiazdki

całowanie

Kto z nas nie lubi się całować? Całowanie jest nie tylko piękne, romantyczne, zmysłowe i zabawne, ale ma też korzyści zdrowotne dla naszego organizmu. Nie wiedziałeś o tym? Czytaj dalej.

Wydaje mi się, że na początku każdego związku całowanie to coś niezwykłego i pożądanego. Im związek robi się poważniejszy tym mniej czasu spędzamy na całowaniu się. A przecież pocałowanie ukochanej osoby w szyję, usta może tak wiele powiedzieć tej drugiej osobie.

Prezentuję więc powody, dla których warto się całować!

1. SZCZĘŚCIE 💋

Kto z nas nie chciałby mieć więcej szczęścia w swoim życiu? Pocałunek sprawa, że czujemy się kochani i bezpieczni. Wszystkie emocje jakie towarzyszą pocałunkowi w ogólnym rozrachunku sprawiają, że jesteśmy szczęśliwsi. Przypomnij sobie swój zły dzień w pracy, szkole, na urlopie. Przychodzisz do domu, a ukochany całuje Cię tak jak tylko on potrafi. Od razu jest Ci lepiej, prawda?

2. ODSTRESOWUJE 💋

Prawda. Czujesz się szczęśliwy, więc Twój poziom stresu znacznie spada. Czy możesz sobie wyobrazić co by się stało gdybyśmy całowali się cały czas przez cały dzień, każdego dnia? Świat byłby miejscem, w którym każdy chciałby żyć.

3. JEST ŚWIETNYM ĆWICZENIEM 💋

Jasne, że po pocałunku nie będziesz mieć zakwasów, ani nie weźmiesz udziału w maratonie, ale (zawsze jest jakieś ale) podczas pocałunku pracuje ok. 30 mięśni twarzy (wszystko zależy od tego jak namiętny i długi jest pocałunek). Dodatkowo zawsze całując się spalamy kilka kalorii, co tylko powinno Was drogie Panie zachęcić 😉

4. PIERWSZY ETAP INTYMNOŚCI 💋

Jeśli po wielu wspólnie spędzonych latach, patrząc na partnera, zastanawiasz się kiedy ostatnio się kochaliście – czas to zmienić! Idź do niego, pocałuj go długo i namiętnie! Jeśli od razu nie zadziała, prawdopodobnie wieczorem czekać Cię będzie miła niespodzianka.

5. ZACIEŚNIA WIĘŹ 💋

Uważam, że trzymanie się za ręce i całowanie to dwie rzeczy, które bardzo zbliżają ludzi. Oczywiście do zbudowania związku potrzeba znacznie więcej, ale są to pierwsze dwa drobne gesty, które na pewno zacieśniają więź.

6. DOBRE DLA ZDROWIA 💋

Obniża stres, sprawia, że jesteś szczęśliwy i jest świetnym ćwiczeniem mięśni twarzy i dodatkowo obniża ciśnienie krwi – to z pewnością oddali twoje wizyty u lekarza. Za stresem ciągnie się cały wagon chorób. Całując się zmniejszamy odczuwalny poziom stresu. Jeśli więc masz w domu zestresowanego pracoholika – całuj go jak najczęściej.

7. CAŁOWANIE = MIŁOŚĆ 💋

I przyznajcie – nie ma nic piękniejszego! Świat powinien mieć więcej całujących i kochających się ludzi dookoła.

Znalazłam przepiękny filmik o całowaniu. Jak Wam się podoba?

Posted on 13/02/2016, in AKTUALNOŚCI and tagged , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. Sympatyczny i mądry tekst. Potrzebny – nasze społeczeństwo boi się fizycznej bliskości. Dotyk, pocałunek, przytulenie się traktowane jest często jak wyraz rozwiązłości lub infantylność. A tyle w nich ciepła i czułości potrzebnej nam wszystkim. Pocałunek – to taki „stempelek miłości”, z którego, jak napisałaś, wynikają same dobre rzeczy. Nie można się nie uśmiechnąć, czytając Twój artykuł. Pozostaje życzyć wszystkim pięknych pocałunków – nie tylko walentynkowych 🙂

    Polubione przez 2 ludzi

    • To prawda. W Polsce mało osób okazuje sobie uczucie. Może dlatego tyle teraz rozwodów? O związek w końcu trzeba dbać każdego powszedniego dnia 🙂 Bardzo podoba mi się określenie „stempelek miłości” 🙂 Pozdrawiam m.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: