Realizacja postanowień noworocznych a rzeczywistość


gwiazdki

postanowienia

Dzisiaj o moich postanowieniach z 2015 roku. Jeśli jesteście ciekawi czy udało mi się je zrealizować oraz jakie będą kolejne na rok 2016 zapraszam dalej.

O postanowieniach noworocznych pisałam Wam w styczniu 2015 roku. Opisałam w nich jak najlepiej zaplanować i konsekwentnie je realizować, aby po tygodniu nie stały się zamierzchłą przeszłością. We wpisie Nowy Rok – Nowa Ty, przedstawiłam Wam metodę S.M.A.R.T, która pozwala na dobre przygotowanie się do wyznaczenia i realizacji planów na 2015 rok. Tam również znaleźć mogliście Niezbędnik Postanowień Noworocznych do pobrania i wydrukowania całkowicie za darmo.

Dzisiaj czas na rozliczenie się z postawionych sobie celów.

WYZWANIE CZYTELNICZE

Moim celem było przeczytać 50 książek podczas 365 dni 2015 roku. W zeszłym roku udało mi się przeczytać tylko 30. W roku 2015 przeczytałam ich 35 i jestem z tego wyniku niezmiernie dumna. Tym bardziej, że z powodu dodatkowej pracy czasu miałam zdecydowanie mniej niż zakładałam.

Oto one:

Mimo tego, że nie udało mi się przeczytać 50 książek nie poddaję się 🙂 W tym roku jednak dodatkowo urozmaicam swoje postanowienie. Zobaczcie jak wyglądać będzie moje Wyzwanie czytelnicze 2016.

Czytelnicze wyzwanie 2016

DO POBRANIA: CZYTELNICZE WYZWANIE 2016

WYZWANIE SPORTOWE

Kolejnym moim postanowieniem była nauka szpagatu. Niestety tutaj również mi się nie udało, ale jestem już blisko. Moje ciało widocznie potrzebuje więcej czasu i jeszcze większej systematyczności. Nie poddaję się więc i dalej konsekwentnie będę się rozciągać 🙂 Tym razem regularnie dając Wam o moich postępach znać 🙂 W zamian za to – choć nie było to moim celem, osiągnęłam inny – potrafię stanąć na rękach bez podporu ściany 🙂 Czasami jedne wyzwania powodują realizację innych, których się nie spodziewaliśmy. Zdecydowanie ćwiczę bardziej regularnie i czuję się lepiej z własnym ciałem 🙂 Wyzwanie sportowe na ten rok: zrobić szpagat i znajdować czas na ćwiczenia!

joga2

WYZWANIE JĘZYKOWE

W zeszłym roku również postanowiłam nauczyć się hiszpańskiego. Nie jestem może jeszcze biegłym mówcą, ale idzie mi na prawdę nieźle! W tym roku również się nie poddaję i kontynuuję naukę z Fiszkami oraz Fiszkoteką!

 

WYZWANIA DODATKOWE NA 2016

W 2016 chciałabym również zrealizować:

 1. Iść do kina ( przy moim trybie pracy zorganizowanie takiego wyjścia jest ogromnym wyzwaniem)
 2. Iść do teatru ( w zeszłym roku udało mi się dotrzeć w to kulturalne miejsce – chcę żeby stało się to moim nawykiem)
 3. Iść na masaż ( być masowaną, a nie masować – hmm oj marzy mi się 😀 )
 4. Zrobić niespodziankę dla najbliższych (taką, którą będą pamiętać przez lata)
 5. Uśmiechać się każdego dnia!

A jak Wam poszło z postanowieniami noworocznymi? Wytrwaliście do końca? Czy w połowie roku nie pamiętaliście już o tym, czego chcieliście na początku roku? Hmm? Jakby nie było życzę Wam wytrwałości w 2016!

Posted on 13/01/2016, in AKTUALNOŚCI, ZMIANY and tagged , , , . Bookmark the permalink. 4 Komentarze.

 1. W ubieglym roku spisalismy sobie z moim Mezczyzna cele, wspolne i kazde z nas indywidualne. Na 22 udalo mi sie wypelnic 11 (np: wyjechac z corka na super wakacje, nauczyc sie jezdzic konno, wyjechac na Wielkanoc do Polski, zainwestowac w mieszkanie do wynajecia, czyli jestem z siebie bardzo dumna 🙂

  Podoba mi sie Twoj pomysl z wkejeniem okladek wszystkich przeczytanych ksiazek.

  Polubione przez 1 osoba

  • Fajny pomysł stworzyć wspólne cele z Partnerem. Tego jeszcze nie robiliśmy razem. Czas to zmienić 🙂 Tak, lubię pamiętać okładki książek jakie przeczytałam 🙂 Dodatkowo na FB, po przeczytaniu danej wybieram z niej jeden cytat i zamieszczam z numerem przeczytanej książki. Inaczej zupełnie nie pamiętałabym co czytałam w tym roku 🙂

   Polubienie

 2. Docieram z opóźnieniem, ale moje 14 książek to… no. Muszę zapamiętać, by wydrukować Twoją listę czytelniczego wyzwania – mam nadzieję, że w tym roku pomoże mi osiągnąć cel 52 książek!
  No i wyzwanie językowe tez podejmuję. Już podjęłam i to m.in. dzięki Tobie 🙂

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: