Akcja Charytatywna!


gwiazdki

AKCJA CHARYTATYWNA

Niezbędnikowi Czytelnicy! O naszej wierze i człowieczeństwie świadczą nie słowa, a czyny. Zawsze chciałam zrobić coś wielkiego dla innych, a do tego wystarczą małe gesty wykonane przez dużą grupę ludzi. Już w zeszłym roku zaplanowałam sobie, że jeśli będę miała ruch na blogu i swoich Czytelników to na pewno zorganizuję akcję charytatywną. Oto ona.

W tym roku wszystkie dary chce przeznaczyć dla 2 domów. Oba znajdują się w mojej okolicy. Pierwszy z nich zamieszkuje babcia wychowująca wnuczkę. Poznałam je kiedy wyrzucałam starą komodę na śmietnik, a one tam szukały czegoś do domu, jedzenia lub innych rzeczy, które wydawały się zbyteczne. Oczywiście poprosiły o tą komodę, którą mój Niemąż im zawiózł razem z innymi rzeczami, które im podarowałam. W te Święta chce im pokazać magię Świąt – jeśli macie ubrania, przybory szkolne, produkty żywnościowe lub chcielibyście coś takiego kupić dla tych cudownych osób, to proszę o kontakt. Podam wszystkie szczegóły. Pranie, które wisiało na sznurku przed domem to po prostu zamoczone w wodzie ubrania. Bieda w ich przypadku to mało powiedziane.

Drugi dom – to Rodzinny Dom Dziecka w Luboszewach. Jest to miejsce, w którym wiele fajnych dzieciaków znalazło swoje miejsce w świecie. Rodzinne domy dziecka to placówki działające tak samo jak wszystkie jednostki budżetowe powiatu. To zdanie jest straszne w swojej wymowie i prawdziwe, ale tylko z prawnego punktu widzenia. Lepsza i pełniejsza pod każdym względem jest inna definicja. Rodzinne domy dziecka to pełne ciepła i miłości miejsca, w których niechciane bądź osierocone dzieci znalazły ciepło rodzinne, którego wcześniej nie zaznały. Takie domy to dla młodych ludzi szansa odnalezienia nowej rodziny i nauczenia się tego, co niezbędne w dorosłym życiu.
W rodzinnych domach dziecka mieszka od 4 do 8 wychowanków. I oni także potrzebują przyborów szkolnych, jedzenia, ubrań i wielu innych rzeczy.

🎁🎁🎁

Każdy z tych domów potrzebuje:

 • przyborów szkolnych (kredki, mazaki, zeszyty, długopisy, ołówki, farby itp.)
 • produktów żywnościowych (kasze, mąki, makarony itp.)
 • chemii gospodarczej (proszku do prania, płynu do płukania itp.)
 • kosmetyków (żele pod prysznic, mydła, szampony, pasty do zębów itp.)
 • ubrań (mogą być używane – w pierwszym domu dziewczynka jest w wieku szkoły gimnazjalnej, w drugim domu dzieciaki mają od 6 do 15 lat): skarpetki, podkoszulki, bluzy, bielizna, czapki, szaliki, rękawiczki itp.

Być może jednak macie ochotę podarować:

 • książki młodzieżowe
 • zabawki (gry planszowe, puzzle, klocki)
 • świąteczne ozdoby, które umilą im te Święta

🎁🎁🎁

JAK MOŻESZ POMÓC?

 1. Wystarczy, że każdy z Was kupi jakiś drobiazg i prześle go do mnie, a ja z tych wszystkich drobiazgów stworzę piękne świąteczne prezenty, które zawiozę w wigilijny poranek! Żaden z tych domów nie wie o akcji, którą organizuję. Chcę im sprawić niespodziankę! Możesz kupić mazaki, pastę do zębów lub inny drobiazg, wystarczy, że chcesz pomóc!
 2. Możesz również kupić książkę na KIERMASZU KSIĄŻEK. W grudniu dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na świąteczne prezenty dla tych właśnie domów!
 3. Jeśli chciałbyś przekazać pieniążki (chociaż wolałabym rzeczy) na prezenty dla tych osób, skontaktuj się ze mną mailowo. Za każdą kwotę, którą zbiorę zakupię potrzebne rzeczy. Na koniec prześlę Ci paragon na kwotę, którą podarowałeś i dowód, że pieniążki zostały przeznaczone na ten szczytny cel.
 4. Udostępnij plakat akcji dostępny na fanpage’u bloga. Nawet jeśli Ty nie możesz pomóc, udostępniając zwiększasz szansę, dla tych rodzin na ciepłe, rodzinne Święta!

plakat radość dawania

WIERZĘ W WASZE DOBRE SERDUCHA ❤

Skontaktuj się ze mną przez formularz kontaktowy lub mailowo: kontakt@niezbednikkobiety.com

Posted on 30/11/2015, in AKTUALNOŚCI and tagged , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: