Top 10: miejsca, gdzie można uczyć się z fiszek :)


gwiazdki

90H

Naukowcy twierdzą, że na naukę nigdy nie jest za późno, a uczyć można się wszędzie. Jak to się ma do papierowych fiszek i nauki języka obcego? Dzisiaj moje top 10 miejsc, w których można w pełni wykorzystać potencjał fiszek.

1. KOLEJKA W SKLEPIE/ NA POCZCIE/W URZĘDZIE

Te miejsca na pewno są Wam znane. Są to miejsca, w których tracimy najwięcej czasu. Załatwianie niektórych spraw w placówka państwowych trwa koszmarnie długo, dlatego można spokojnie wykorzystać ten czas na naukę.

2. U FRYZJERA/KOSMETYCZKI

Panie na pewno mogą skorzystać z chwili kiedy farba czy maseczka schnie i wykorzystać moment na naukę z fiszek. Przy moich gęstych włosach wizyta u fryzjera trwa ok. 3 godz., zamiast marnować czas wykorzystuję go w pełni na naukę 🙂

3. W WANNIE

Lubisz relaks w wannie? Ja uwielbiam! Zawsze czytałam książki w wannie (nigdy mi żadna nie wpadła:)). Teraz naprzemiennie czytam i uczę się z fiszek.

4. W TOALECIE

No dobra, ja tej metody nie praktykuję, ale znam osoby, które czytają siedząc w toalecie. W związku z tym pomyślałam, że skoro ktoś lubi czytać w taki sposób, to może też sięgnąć po papierowe fiszki.

5. PRZED SNEM

Przyczep fiszki do sufitu dokładnie w taki sposób, aby przed zaśnięciem widzieć karteczkę ze słówkiem, którego nie możesz zapamiętać. Świetna metoda – polecam!

6. PO PRZEBUDZENIU

Wylosuj karteczkę z nowym słówkiem i połóż koło budzika. Po przebudzeniu przeczytaj i powtarzaj podczas porannych czynności. W ciągu dnia spróbuj przypomnieć sobie słówko 🙂

7. W AUTOBUSIE/ TRAMWAJU/SAMOLOCIE

Podróżujesz środkami publicznymi? Jest to świetna okazja do nauki. Jako studentka często uczyłam się słówek angielskich w tramwaju. W zasadzie tylko tam miałam na to czas 🙂 Połącz obowiązkową podróż z nauką słówek!

8. PODCZAS SPACERU

Jesteś świeżo upieczoną mamą? Każdego dnia wychodzisz z wózkiem na spacer? To świetna okazja do nauki chociaż kilku słówek. Idź do parku i ucz się. Jesteś zapracowany, zmęczony i na naukę nie starcza Ci dnia? Wygospodaruj 10 min. na spacer z fiszkami! Idź do lasu, parku, a może po prostu wysiądź jeden przystanek wcześniej. Pamiętaj jednak żeby podczas nauki nie przechodzić przez ulicę. Wybierz bezpieczne miejsce.

9. PODCZAS PRZERWY

W każdej pracy/szkole przysługuje przerwa na lunch. Wykorzystaj ją na naukę z fiszek. Nie dość, że oderwiesz się od myśli o właśnie wykonywanej pracy, to jeszcze nauczysz się wymarzonego języka. Po takiej przerwie wracasz do pracy z większą energią.

10. PRZY OKAZJI

Przyklej najtrudniejsze fiszki do lodówki, lustra czy ściany. Spoglądaj na nie w ciągu dnia. Nauka przy okazji jest bardzo skuteczna!

✳✳✳

A Wy? Gdzie uczycie się ze swoich fiszek?

Posted on 28/11/2015, in AKTUALNOŚCI, WYZWANIE JĘZYKOWE Z FISZKAMI and tagged , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

  1. Najfajniejsze jest obklejenie mieszkania potrzebnymi informacjami, których chce się człowiek nauczyć :). Wszędzie widząc określone informacje nauczymy się w błyskawicznym tempie ;))

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: