Fiszkoteka, czyli wpadnij w sieć i naucz się języka obcego


gwiazdki

fiszkoteka ikona wpisu

Temat nauki języka obcego w domowym zaciszu zgłębiam na wszystkie możliwe sposoby. Znacie już moje wpisy dotyczące fiszek i nauki z nimi związanej. Tym razem odkryłam fiszki wirtualne, z których możemy się uczyć w domu lub na urządzeniu, które posiada dostęp do internetu. Zaciekawiłam Was? Czytajcie dalej.

FISZKOTEKA – CO TO TAKIEGO?

Fiszkoteka to strona internetowa, na której znajdziecie gotowe zestawy słówek do nauki języka obcego. Dostępne są: język angielski, hiszpański, niemiecki, włoski czy francuski. Fiszkoteka również tak jak papierowe fiszki opiera swoją metodę na wiedzy Sebastiana Leitnera. Jedyna różnica polega na tym, że zamiast papierowej fiszki, którą wkładacie w odpowiednią przegródkę, posiadacie fiszkę wirtualną. Specjalny program zapamiętuje Wasze odpowiedzi dzięki czemu następnego dnia powtarzacie to z czym mieliście największy problem.

JAK NAJEFEKTYWNIEJ UCZYĆ SIĘ SŁÓWEK?

PROSTA I PRZYJEMNA NAUKA

Fiszkoteka podoba mi się z kilku powodów:

 1. Przy wielu słowach są śmieszne zdania, dzięki którym łatwiej zapamiętać dane słówko, np: la cara – twarz (za KARĘ musiałam patrzeć w znienawidzoną TWARZ) Bardzo przydatne, bo zapada w pamięć.
 2. Widzisz słówko, słyszysz wymowę, zapisujesz – dzięki programowi działasz na wszystkie zmysły. Możesz ćwiczyć pisownię, powtarzać usłyszane słówko czy zdanie i jeszcze widzisz obrazek podpowiadający!
 3. Przypomnienia o nauce. Możesz ustawić czas, np: o 22.00 każdego dnia przypomnij mi o nauce. Otrzymujesz wtedy e-mail z przypomnieniem o powtórkach! Cudowne!
 4. Po zalogowaniu na górze widnieje Twój motywator. Wpisujesz dlaczego chcesz się uczyć danego języka. Za każdym razem kiedy go widzę, jestem bardziej zdeterminowana do nauki!
 5. Quiz – wybierając tę opcję w zabawny sposób sprawdzasz czy dobrze zapamiętałeś dane słówko w zestawieniu z innymi.
 6. Przerobiony materiał możecie ściągnąć w formie nagrań mp3, fiszek gotowych do wydruku lub ściągi.

Myślę, że póki co znalazłam tylko jeden minus: gramatyka. Przy powtórkach wyświetlają mi się zdania w języku polskim odnośnie gramatyki. Każde zdanie to jedna fiszka. W pewnym momencie gubię wątek, bo nie wiem już odnośnie jakiego czasu czy jakiej odmiany dotyczy i wracam kilka fiszek wstecz. Chyba lepiej by było zrobić jedną fiszkę i kilka zdań dotyczących danego czasu czy danej odmiany. Program każe mi przepisywać zdania po polsku inaczej nie zalicza mi powtórek, czyli np: Liczbę mnogą tworzymy przez dodanie -s po rzeczowniku lub przymiotniku zakończonego na samogłoskę. Przy powtórkach program sugeruje przepisanie całego zdania, a są zdania bardziej rozbudowane. Według mnie powinny być to kartki do wglądu, może w innym kolorze, a sprawdzane tylko przykłady.

CENA

Jeśli przekonałam Cię, że taka forma nauki języka jest skuteczna, warto rozważyć cenę takiego internetowego kursu. Otóż cena to 99 zł za rok + 3 kursy gratis. Jest to koszt 9 zł miesięcznie. Jest to bardzo przystępna cena dla osób, które poważnie myślą o nauce języka obcego.

Wygodne jest również to, że uczyć się możemy w każdym miejscu, które posiada dostęp do internetu. Bez względu przez jakie urządzenie się zalogujesz będziesz się uczyć od miejsca, w którym zakończyłeś naukę.

Rozpoczęłam naukę języka hiszpańskiego również za pomocą fiszkoteki. Już wkrótce zrobię dla Was porównanie fiszki papierowe vs. elektroniczne. Jednak póki co oddaję się systematycznej nauce, do czego i Was zachęcam :- )

POWODZENIA!

Posted on 13/11/2015, in AKTUALNOŚCI, FISZKOTEKA and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

 1. Trzymam kciuki za hiszpański! 🙂 Sama też chyba wreszcie zaczne się go uczyć. A czy w Fiszotece są jakieś darmowe funkcje?

  Polubione przez 1 osoba

  • Cześć! Bardzo dziękuję za te kciuki! Przydadzą się 🙂 Tak, fiszkotekę możecie przetestować. Po zalogowaniu masz dostęp do kursów free, dzięki którym możesz się zapoznać z programem. Każdy język ma taką opcję 🙂 Pozdrawiam

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: