Nauka języków, czyli w jakiej szufladzie siedzisz – wzrokowiec, słuchowiec czy kinestetyk?


gwiazdki

NAUKA JĘZYKÓW

Są wśród nas osoby, które uważają się za wzrokowców, są też słuchowcy i kinestetycy. Każdy z nich uczy się w inny sposób. A Ty w jakiej grupie jesteś?

Nauka z fiszek sprawia mi ogromną przyjemność, gdyż jestem wzrokowcem w połączeniu z kinestetykiem. Muszę widzieć to, czego się uczę i jednocześnie mieć zapewniony ruch. Znam jednak osoby, które uczą się słuchając, a jeszcze innych, którym do nauki potrzebny jest tylko ruch. Nauka z fiszek może być świetnym pomysłem dla pobudzenia każdego z tych zmysłów. Nie wiesz jakim typem jesteś? Rozwiąż test poniżej i zobacz jak możesz się uczyć języka obcego jeszcze skuteczniej.

jakim typem jesteś

ODPOWIEDŹ:

Jeśli wskazałeś najwięcej odpowiedzi A:
Jesteś kinestetykiem.

Jeśli wskazałeś najwięcej odpowiedzi B:
Jesteś słuchowcem.

Jeśli wskazałeś najwięcej odpowiedzi C:
Jesteś wzrokowcem.

Jeśli masz zbliżone odp z 2 grup jesteś typem mieszanym.

WZROKOWCY A NAUKA Z FISZEK

Dla wzrokowców sprawa jest jasna. Patrzą na fiszkę w języku polskim oraz na fiszkę w języku obcym. Powtarzają w głowie i układają w odpowiedniej przegródce memobox’a. Żeby lepiej skojarzyć zapamiętują też obrazek towarzyszący tej fiszce. Nauka nie sprawia im najmniejszych problemów. Wzrokowcom w nauce pomogą notatki – koniecznie kolorowe, podkreślone czy pogrubione. Diagramy, wykresy, tabele, obrazki – wzrokowcy lubią to bardzo!

Rada dla wzrokowców uczących się z fiszek: Skup się na literach i obrazkach. Pracuj w ciszy.

SŁUCHOWCY A NAUKA Z FISZEK

Słuchowcy mogą oprócz metody wzrokowców, odsłuchiwać każde słówko. W drodze do szkoły, pracy, stojąc w kolejce. Wystarczy, że pobiorą mp3 ze słówkami, których właśnie się uczą! Słuchowcom pomoże także czytanie fiszek na głos. Lubią się oni uczyć przy innych dźwiękach, jednak nie każdy z nich lubi się uczyć w hałasie.

Rada dla słuchowców uczących się z fiszek: Odsłuchuj nagrania mp3 w samochodzie lub w drodze do pracy. Czytaj na głos.

KINESTETYCY A NAUKA Z FISZEK

Kinestetyk ma tyle energii, że lubi uczyć się w ruchu. Dobrą dla niego metodą będzie chodzenie z fiszkami po pokoju lub wystukiwaniu rytmu ołówkiem podczas powtarzania. Kinestetycy są bardzo żywiołowi. Zbyt długie spędzanie czasu w bezruchu powoduje, że nie potrafią skupić się na danym materiale, ale na rozładowaniu nadmiernej energii.

Rada dla kinestetyków uczących się z fiszek: Ucz się chodząc po pokoju, parku, bieżni, stepie. Energicznie przekręcaj fiszki, dla pozbycia się nadmiaru energii.

Wielu ludzi jest tzw. mieszańcami, ponieważ są np. słuchowcami i kinestetykami. Oznacza to, że taka osoba nauczy się najszybciej czytając fiszki na głos, jednocześnie chodząc po pokoju. Sam musisz zaobserwować w jaki sposób uczysz się najszybciej, najskuteczniej i najprzyjemniej.

POWODZENIA!

Posted on 10/11/2015, in AKTUALNOŚCI, WYZWANIE JĘZYKOWE Z FISZKAMI and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: