Dlaczego warto stosować pasek podczas praktyki jogi?


gwiazdki

pasek do jogi nk

Jest wiele przyrządów, które towarzyszą jodze. Na początku mojej drogi myślałam, że rekwizyty są oznaką słabości i jeśli nie mogę wykonać jakiejś pozycji bez ich pomocy, to znaczy, że za mało z siebie daję. W końcu wszyscy Ci zaawansowani jogini, którzy mają przepiękne selfie podczas ćwiczeń nie mają bloków, pasków, krzeseł i innych rzeczy. Zakładamy więc, że ich nie potrzebują… nic bardziej mylnego!

Korzystanie z rekwizytów podczas sesji jogi jest potrzebne nie tylko początkującym joginom. Również Ci zaawansowani chętnie sięgają po takie przyrządy. Rekwizyty bowiem sprawiają, że nasze ciało czuje się bardziej komfortowo w danej pozycji i szybciej osiąga upragniony cel. Osiągnięcie niektórych pozycji jest możliwe jedynie z przyrządami. Dlaczego więc nie korzystać w pełni z takiej pomocy?

dancer pose nk

PASEK DO JOGI

Żeby dobrze rozciągnąć i uelastycznić ciało warto skorzystać z pomocy paska do jogi. Miałam ostatnio przyjemność przetestowania paska do jogi firmy Natural Fitness i muszę przyznać, że jest to produkt najwyższej jakości. Dlaczego? Wykonany jest z konopi, której włókna są wyjątkowo wytrzymałe oraz lekkie. Konopia, bardziej wytrzymała oraz wolna od pestycydów, jest lepszą alternatywą od bawełny. Jest bardzo długi, dlatego pozwala na wykonanie wielu pozycji. Posiada również wytrzymałe klamry – dzięki czemu możemy mieć pewność, że nie zrobimy sobie krzywdy. Pozwala na osiągnięcie trudnych rozciągnięć, o których wcześniej mogliśmy tylko pomarzyć.

pasek do jogi

Tak samo jak w przypadku maty do jogi, firma Natural Fitness, za każdy sprzedany produkt sadzi drzewo. Jeśli więc zależy Ci na ochronie środowiska i byciu eko, kupując ten pasek do jogi, na pewno się do tego przyczynisz.

Logo-1-Green-RGB

DO JAKICH POZYCJI UŻYĆ PASKA

Jeśli jesteś na początku praktykowania jogi możesz nie wiedzieć do ilu pozycji przydaje się pasek. Wymienię tylko nieliczne, bo zastosowań można znaleźć na prawdę wiele.

  1. Pozycja tancerki (Natarajasana). Bardzo trudna pozycja. Bez odpowiedniego rozciągnięcia nie jesteśmy w stanie jej wykonać.
  2. Skłon do przodu w siadzie prostym  (Paścimottanasana). Zaczepiając pasek o stopy możemy się przyciągnąć i jeszcze bardziej rozciągnąć tył nóg oraz plecy.
  3. Rozciąganie tali poprzez skłon tułowia w prawo i lewo. Stejemy (Tadasana) lub siadamy po turecku (Svastikasana) chwytamy pasek na szerokość barków, ręce w górze. Wykonujemy skłony tułowia raz w prawo, raz w lewo.
  4. Siad rozkroczny skłon tułowia do jednej nogi. Tutaj również zaczepiamy pasek za stopę, do której wykonujemy skłon, aby jeszcze bardziej go pogłębić.
  5. Siad prosty. Zaczepiamy pasek o środek stóp i napierając stopami na pasek unosimy je w górę, pamiętając aby plecy były proste – tworzymy z ciała trójkąt, a naszym jedynym punktem podporu jest kość kulszowa. Ta pozycja w jodze nazywa sie Paripurna Navasana.

pas

WALKA Z OGRANICZENIAMI

Ćwicząc jogę każdy miewa dni, że ograniczenia jego ciała są jakby mocniejsze i nie możemy nawet wykonać pozycji, które jeszcze kilka dni temu nie sprawiały nam trudności. Może to słabość, a może nasz umysł nie potrafi zaakceptować tego jak nasze ciało się zmienia i otwiera na nowe pozycje. Joga nauczyła mnie ogromnej wytrwałości. Mimo, że wielu pozycji nadal nie potrafię wykonać z każdym dniem widzę jak moje ciało się wzmacnia i uelastycznia. Czuję się lepiej w swoim ciele, a praca masażystki wydaje mi się być lżejszą, dzięki wzmocnieniu mięśni obręczy barkowej.

3 POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO STOSOWAĆ PASEK DO JOGI

  1. PRAWIDŁOWA POSTAWA – pasek pomoże Ci trzymać się prosto i poprawi wygląd Twojej sylwetki.
  2. ROZCIĄGNIĘCIE I UELASTYCZNIENIE – pozwoli wejść dalej w pozycję, rozciągnąć mięśnie i więzadła, uelastyczniając je i zwiększając ich ruchomość.
  3. PRZYGOTOWUJE DO WEJŚCIA W TRUDNIEJSZĄ POZYCJĘ – najważniejsze w treningu jogi jest przechodzenie z pozycji prostych w te bardziej złożone. Dopiero kiedy czujemy się pewnie w jakiejś asanie możemy ją utrudnić. Pasek do jogi pomaga w przygotowaniu do trudniejszych pozycji, dzięki czemu szybciej osiągamy swój cel bez forsowania mięśni.

GDZIE KUPIĆ ?

Pasek do jogi firmy Natural Fitness możecie zakupić na stronie http://www.sklep-fitness.pl lub klikając w link poniżej. Wybierzcie kolor, który Wam pasuje i cieszcie się z nowych możliwości praktykowania jogi.

http://sklep-fitness.pl/natural-fitness-pasek-do-jogi-z-konopi-2-43m.html

Posted on 23/10/2015, in AKTUALNOŚCI, KRÓLOWA SPORTU and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: