Kilka prostych sztuczek żeby być szczęśliwym każdego dnia!


gwiazdki

happy

Gdybym miała przytoczyć liczbę osób, które trafiają na moją stronę wpisując w wyszukiwarkę: „jak się nie zadręczać” we wszystkich możliwych formach – ta liczba mogłaby przytłoczyć wszystkich. Każdy z nas pragnie być szczęśliwy, wesoły i uśmiechnięty przez cały dzień, prawda? Nie jest to łatwe w świecie, który bombarduje nas złymi wiadomościami, redukcją zatrudnienia, zwolnieniami czy wysokimi cenami. Jak pośród tych wszystkich negatywów być szczęśliwym każdego dnia? Jak przywrócić uśmiech na twarzy, gdy nie ma ku temu powodów?

Nie jest żadną tajemnicą, że im szczęśliwsi jesteśmy, tym więcej pozytywnych rzeczy przyciągamy. Bardzo mocno wierzę, że myśl kreuje rzeczywistość. Jeśli nie potrafisz od razu przestawić się na pozytywne myślenie zachęcam do przeczytania książki: „Potęga podświadomości” Joseph’a Murphy’ego. To podstawowa pozycja czytelnicza, która zmieni Twój sposób patrzenia na rzeczywistość. Doświadczyłam tego wielokrotnie w życiu – a pierwszy test jaki zrobiłam był bardzo prosty. Powtarzałam sobie, że „pieniądze leżą na ulicy, trzeba tylko po nie sięgnąć” przez 2 dni. Wiecie co się stało 3 dnia? Znalazłam 10 funtów leżących na ulicy 🙂 (wtedy pracowałam w Manchesterze).

Staram się nie otaczać ludźmi, którzy ciągle narzekają, nie widzą nic pozytywnego w swoim życiu czy są urodzonymi malkontentami. Dlaczego? Bo ich negatywna energia wpływa na moje odbieranie rzeczywistości. Jeśli coś złego przytrafia się w moim życiu – nie użalam się nad sobą. Szukam rozwiązań. Nie realizuję się w pracy? Zmieniam ją. Przyjaciel się ode mnie odwrócił? Widocznie nigdy nie był moim przyjacielem. Mam za dużo wydatków w stosunku do zarobków? Szukam każdej możliwej formy zarobku lub uczę się oszczędzania. Z każdej sytuacji jest jakieś wyjście.

Praca nad szczęściem, którą podjęłam kilka lat temu pozwoliła mi na opracowanie kilku prostych sztuczek, które teraz stały się moimi nawykami. Dzięki temu, każdego dnia mam powody do uśmiechu i myślę, że wiele rzeczy w życiu mi się udaje – od wygrywania różnych konkursów po oferty pracy, które otrzymuję. Czy jesteś gotowy, żeby tak jak ja, dać kopa negatywom, które Cię otaczają i rozpocząć szczęśliwe życie?

1.WŁÓŻ UŚMIECH!

Jeśli chcesz by Twój dzień był szczęśliwy trzeba zacząć od samego początku – od przebudzenia. Wiem, że brzmi to banalnie, ale rozpoczynając dzień – zacznij od uśmiechu. Zmuś się do niego jeśli trzeba. Wyłącz budzik i się uśmiechnij. Być może masz wkurzający dźwięk alarmu i dlatego nie możesz się uśmiechnąć? Zmień ten dźwięk na jakąś przyjemną nutę! Dzięki temu, Twój poranek może stać się na prawdę przyjemny.

2. POMAGAJ INNYM KAŻDEGO DNIA

Bez względu czy wrzucisz bezdomnemu parę złotych czy pomożesz sąsiadce wnieść zakupy – rób to każdego dnia. Pomaganie innym bez oczekiwania niczego w zamian, poprawia samopoczucie. Być może ten ktoś Ci za to nawet nie podziękuję – trudno! Nie oczekuj wdzięczności, tylko ciesz się możliwością pomagania i szlachetnością tego, co robisz.

3. BĄDŹ WDZIĘCZNY

O byciu wdzięcznym pisałam już we wcześniejszym wpisie. Jest to bardzo ważne, aby być wdzięcznym za to, co się ma. Bądź wdzięczny za swoje zdrowie, za dom, który posiadasz, za samochód, za rodzinę. Każdy powód do bycia wdzięcznym jest dobry o ile każdego dnia doceniamy ten dar. Pamiętaj, że jeśli jesteś wdzięczny każdego dnia to wkrótce życie sprawi, że będziesz miał jeszcze więcej rzeczy, za które możesz być wdzięczny.

4. KWADRANS SZCZĘŚCIA

Znajdź 15 min. w ciągu dnia, podczas którego myślisz tylko o dobrych rzeczach. Być może musisz sobie przypomnieć takie wydarzenia oglądając zdjęcia z wakacji marzeń lub chwycić w dłoń rzecz przypominającą o wesołym wydarzeniu z Twojej przeszłości. Pielęgnuj dobre wspomnienia i przywołuj je jak najczęściej.

5. MÓW DO SIEBIE DOBRZE

Ten punkt zawsze wzbudza kontrowersje. Mów do siebie: jetem piękna/piękny, zdolna/zdolny, inteligentna/inteligentny, szczęśliwa/szczęśliwy, bogata/bogaty. Używaj pozytywnych zwrotów w stosunku do siebie. Mów o sobie tak, jak chcesz by inni Cię postrzegali. Nie czekaj aż usłyszysz to od innych. Mów to sobie każdego dnia nawet jeśli czujesz się z tym głupio, nawet jeśli na początku wywoła to lawinę łez.

6. POZYTYWNA OSOBA

Masz przyjaciela, który zawsze poprawia Ci humor? A może pozytywnie nastawiony do życia jest Twój mąż? Każdego dnia skontaktuj się z taką osobą -napisz list, e-mail, zadzwoń lub spotkaj się. To sprawi, że poczujesz się lepiej i wniesiesz do swojego dnia więcej światła.

7. MUZYKA LEKIEM NA CAŁE ZŁO

Nic tak nie poprawia humoru jak pozytywna muzyka. Każdy z nas ma piosenkę przewodnią (ten kto oglądał Ally McBeal wie o czym mówię;-)), która wywołuje uśmiech na naszej twarzy lub pomaga nam przetrwać gorsze dni. Stwórz swoją pozytywną playlistę i odtwarzaj ją każdego dnia – w drodze do pracy, szykując kolację czy jako rytuał po powrocie z pracy! Włącz muzykę, złap za rzecz, która może przypominać mikrofon i śpiewaj ile starczy tlenu w płucach! To najlepsza terapia na świecie!

8. RAZ, DWA…ĆWICZ!

Niestety jeśli chcesz być szczęśliwy musisz ćwiczyć. Nie mówię żebyś od razu  biegał każdego dnia czy wykupił karnet na siłownię. Jeśli nie jesteś fanem sportu – wystarczy kilka drobnych ćwiczeń każdego dnia. Endorfiny, które wydzielają się podczas ćwiczeń pozostawią Cię w szczęśliwym nastroju. Nie ma tutaj minusów – tylko same plusy! Będziesz szczęśliwy, będziesz czuć się lepiej we własnym ciele – zyskasz piękną sylwetkę i radość.

9. POZYTYWNA GRAFIKA

Powieś w domu pozytywną grafikę, która będzie przypominać Ci o byciu szczęśliwym. Możesz skorzystać z tej przygotowanej przeze mnie – 20 małych rzeczy. Ważne byś powiesiła ją w miejscu, w którym często przebywasz.

🍀🍀🍀

Te kilka sztuczek stosowanych każdego dnia przywróci uśmiech na Twojej twarzy. Jeśli nawet przytrafi Ci się coś złego w ciągu dnia obrócisz to w żart, znajdziesz w tym pozytyw lub nie zwrócisz na to większej uwagi. Jesteś przecież zbyt szczęśliwy by przejmować się takimi błahostkami!

Posted on 18/10/2015, in AKTUALNOŚCI, ZMIANY and tagged , , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. Przewspaniały tekst, według mojego serca. Co najważniejsze podaje praktyczne porady 🙂 świetnie się czytało, muszę zacząć wierzyć w pieniądze na ulicy ! 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: