Na co jeszcze czekasz?


gwiazdki

TERAZ

Czas wyłożyć karty na stół. Czas zająć się własnym życiem. Nie życiem innych. Nie sąsiadów. Znajomych. Innych. Trzeba zająć się sobą. ‚Ty’ jest tak samo ważne jak ‚Oni’. Nie jutro, za tydzień, później. Teraz. Na co jeszcze czekasz?


Życie jest zbyt krótkie. Twoje życie jest jeszcze krótsze. Masz określoną liczbę dni, aby coś zmienić. Aby być przydatnym. Żeby zakończyć wszystko co zacząłeś
. Aby zrobić te wszystkie rzeczy, które odkładasz na później.

„Każdy z nas ma konto w magicznym banku, banku czasu! To róg obfitości sekund, które płyną jedna za drugą! Co rano, budząc się otrzymujesz na kredyt 86400 sekund życia na ten dzień, tłumaczyła, a kiedy wieczorem zasypiamy, niewykorzystana reszta nie przechodzi na konto dnia następnego. To, czego nie przeżyliśmy w ciągu dnia, przepada. Pochłania je wczoraj. Każdego ranka wydarza się nowy cud, zyskujemy kredyt na nowych 86400 sekund życia i gramy, poddając się tej uświęconej regule – bank może w każdej chwili zlikwidować nasze konto, nie uprzedzając nas o tym – w każdej chwili życie może ustać. Co zatem uczynimy z dzienną porcją 86400 sekund? Czy sekundy życia nie są cenniejsze od dolarów?” / Marc Levy „Jak w niebie”/

I co chcesz zrobić z taką wiedzą? Możesz ją zignorować lub zrobić coś co ma znaczenie. Coś, dzięki czemu, ludzie będą Cię pamiętali. Możesz żyć tak jak do tej pory i dalej brnąć w przeciętność. Może jednak chcesz być częścią zmian lub ulec przemianie?

Zacznij przejmować kontrolę nad własnym życiem!

Oczywiście nie przez cały czas. Każdy ma gorszy dzień, kiedy czujemy się zablokowani czy smutni. Jednak w takiej chwili, pomyśl kto jest szefem Twojego życia. Czy nie jest to przyjemna myśl, że to Ty tutaj rządzisz? Kto ma siłę żeby wrócić na tor, z którego wypadłeś? Kto jest wszechmocnym władcą swojego przeznaczenia?

Ty.

Wiem, to szokujące stwierdzenie. Nikt nie może Cię kontrolować, chyba że pozwolisz mu na to. Nikt inny nie może żyć Twoim życiem. Nikt inny nie jest Tobą. Bądź dumny z tego kim jesteś!

„Przeraża mnie świadomość, że ilość… życia, jaką mam na talerzu, może mnie nie nasycić.” /Nick Hornby „Wierność w stereo”/

Jeśli chcesz być lepszym w swojej pracy – zrób to.

Jeśli chcesz awansu i lepszych zarobków – to udowodnij, że na to zasługujesz.

Jeśli chcesz być optymistą – po prostu to zrób!

Przejmij kontrolę. Kto Ci zabroni?!

Czy będzie łatwo? Być może. Może nie być. Prawdopodobnie nie będzie.

Czy będzie trzeba wyjść poza strefę komfortu? Tak.

Czy zaczynając robić coś dla siebie będzie Ci lepiej? Tak.

Czy to sprawi, że będziesz się uśmiechać i czuć osobistą satysfakcję, że to zrobiłeś? O tak!

BĄDŹ MANAGEREM WŁASNEGO ŻYCIA!

Wierzę w Ciebie! Wszystko czego potrzebujesz to uwierzyć w SIEBIE. Wiara czyni cuda!

Posted on 10/09/2015, in AKTUALNOŚCI, MOTYWACJA, ZMIANY and tagged , , . Bookmark the permalink. 3 Komentarze.

 1. O tak, wiara czyni cuda. Gdyby jeszcze tylko potrafiła spowalniać czas albo wydłużać dobę… bo przeraża mnie to samo, co Nicka Hornby’ego.

  Polubione przez 1 osoba

  • Może w końcu ktoś wynajdzie wehikuł czasu z opcją: ZATRZYMAJ ! : ) Czas biegnie nieubłaganie dlatego powinniśmy zrobić to, co chcemy zrobić, bo gdyby jutro spadł na nas meteoryt to czy nie żałowalibyśmy jakiejś zmarnowanej godziny?

   Polubione przez 1 osoba

   • Właśnie! Ale jednak czasami i tak wygrywa opcja: co masz zrobić dziś, zrób jutro, będziesz mieć dwa dni wolnego 😉 Odrobina lenistwa raz na ruski rok nie jest zła, ale codziennie – to już się trzeba bać tego meteorytu.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: