Do zobaczenia w Barcelonie…


gwiazdki

niezbędnik kobiety

Któż by nie chciał wybrać się w podróż do słonecznej i emanującej życiem Barcelony? Znowu zobaczyć wszystkie dzieła sztuki, muzea, Hiszpanów w swoim żywiole… Już dzisiaj możesz odbyć taką właśnie podróż i to całkowicie za darmo.

NIETUZINKOWY PRZEWODNIK PO BARCELONIE

No dobrze, już tłumaczę jak można dostać się do Barcelony… wystarczy przeczytać książkę „Do zobaczenia w Barcelonie” autorki Anna B. Kann i uruchomić swoją wyobraźnię. Książka w jednej chwili przenosi nas w świat Guela, Picassa i Flamenco. Hiszpania w pięknej oprawie. Warto ją mieć na swojej półce, bo jej klimat na pewno udzieli się czytającemu.

W książce znajdziecie historię opowiedzianą z perspektywy kilku osób. Idealna na wakacje (zwłaszcza wakacje w Barcelonie) lub jeśli chcemy przeczytać coś lekkiego. Napisana prostym i lekkim językiem z ujmującymi zwrotami hiszpańskimi. Całość tworzy nietuzinkowy obraz Barcelony.

do zobaczenia

W ramach akcji „Ucz się z blogerami” wypisałam dla Was słówka hiszpańskie, właśnie z książki „Do zobaczenia w Barcelonie” Anny B. Kann. Nauka nigdy nie była tak przyjemna 🙂

niezbędni kobiety

 SŁOWNICTWO 1

Przez ostatnie 2 tygodnie niewiele poszłam do przodu z hiszpańskim. Niestety okres wakacyjny to także okres wzmożonej pracy. Ciężko mi pogodzić wiele dziedzin. Nie mniej uparcie otwieram fiszki choćby na moment. Choćby tylko po to by powtórzyć to co już umiem – a to dla mnie czasami ogromny wysiłek. Powoli idziemy więc do przodu i nie rezygnujemy!

WAKACYJNE SŁOWNICTWO

Dzisiaj kolejna grafika, która mam nadzieję pomoże Wam zapamiętać niektóre wakacyjne słowa. Mam nadzieję, że się Wam podoba, i że nauka z niej będzie przyjemnością

WAKACYJNE SŁÓWKA

CIEKAWOSTKA HISZPAŃSKA

Antonio Gaudi pracował nad bazyliką Sagrada Familia od 1883 do 1926 roku. Niemal cała dokumentacja kościoła spłonęła w czasie wojny domowej. Do jej ponownej budowy powrócono w latach 50. XX wieku. Dalsza budowa jest możliwa dzięki pieniądzom turystów (średnio około dwóch milionów osób odwiedza co roku świątynię) i darowiznom przekazywanym na konto Fundacji Sagrada Familia. Ukończenie budowy planowane jest na 2026 rok. W świątyni ma się pomieścić 5500 wiernych.


Już za 2 tygodnie w projekcie „Ucz się z blogerami”:

📖  Słownictwo 1 – postępy w nauce

📖  Najczęściej spotykane napisy w Hiszpanii

📖  ciekawostka hiszpańska

ZAPRASZAM!

Posted on 17/08/2015, in AKTUALNOŚCI, WYZWANIE JĘZYKOWE Z FISZKAMI and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: