Jak oszczędzać pieniądze – cz.1


 gwiazdki

budżet iw

Jeśli należysz do osób, które pragną zaoszczędzić pieniądze -ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Nie wiem jak Ty, ale ja mam czasami poczucie, że wydatki się piętrzą i piętrzą. Rachunki, opłaty, nieprzewidziane okoliczności. Dzisiaj pierwsza część wpisu o oszczędzaniu pieniędzy.

Ostatni miesiąc, w którym niewiele zarobiłam, zmusił mnie do analizy wydatków i do lepszego zarządzania pieniędzmi. Postawiłam sobie kilka pytań:

  • Czy wszystko co kupiłam w tym miesiącu było mi niezbędne?
  • Czy mogłam na czymś zaoszczędzić?
  • Czy mogę zaoszczędzać na czymś jeszcze bardziej?
  • A może jest sposób aby zarobić więcej pieniędzy?

Jeśli Ty także, zadajesz sobie takie pytania, lub intensywnie myślisz o tym by coś zmienić, sprawdź jak sobie poradziłam z tym wyzwaniem. A może masz dla mnie jakąś dodatkową radę, żebym mogła podzielić się nią w kolejnym wpisie? Piszcie w komentarzach lub kontaktując się mailowo: kontakt@niezbednikkobiety.com

1 STWÓRZ SWÓJ DOMOWY BUDŻET

Wiele osób pewnie już w tym momencie zastanawia się po co mi budżet. Podeszłam do sprawy finansów bardzo poważnie. Uznałam, że potrzebny mi dobry plan finansowy, czyli budżet. Budżet może pomóc zmiażdżyć zadłużenia, zatroszczyć się o przyszłość finansową. Dzięki niemu możesz stać się szczęśliwszym i bardziej zrelaksowanym człowiekiem, bo spokój w portfelu to spokój w głowie. W zależności od okoliczności, we właściwie przygotowanym budżecie nie chodzi o to, aby wydawać mniej. Chodzi o to, aby podejmować trafne decyzje finansowe

Zgodnie z pierwszym postanowieniem, stworzyłam swój miesięczny budżet. Dlaczego miesięczny? Według mnie dzięki drobnym, miesięcznym zmianom zaoszczędzimy wiele pieniędzy rocznie. Oczywiście podzielę się z Wami moim NIEZBĘDNIKIEM FINANSOWYM, aby ułatwić Wam zadanie, jakim jest oszczędzanie.

budżet

DO POBRANIA ->BUDŻET MIESIĘCZNY

2 PRZEŚLEDŹ SWOJE WYDATKI

Drugim i bardzo ważnym krokiem jest sprawdzenie na co konkretnie wydajemy. Zbierz przez miesiąc rachunki, paragony, przeanalizuj przelewy bankowe i wypłaty z bankomatu, a także użycie kart kredytowych. Czy wszystkie te wydatki są potrzebne? Wpisz wszystko w przygotowany przeze mnie budżet i zastanów się na czym można zaoszczędzić. Być może za często jadasz na mieście lub robisz kilka przelewów na to samo konto, zamiast przygotować jeden zbiorczy. Taka analiza uświadamia nam czy nasze zakupy są racjonalne czy nie.

BUDŻET ZDJĘCIE

3 OKREŚL MIESIĘCZNĄ HISTORIĘ PRZYCHODÓW

Bez względu na to czy masz umowę o pracę czy wykonujesz wolny zawód, warto wiedzieć jakimi pieniędzmi miesięcznie dysponujemy. Sprawdź swoje przychody i zacznij świadomie zarządzać swoimi finansami. Jeśli dojdziesz do wniosku, że zarabiasz za mało, warto rozejrzeć się za inną pracą. Bardziej dochodową lub po prostu sezonową, aby do swoich przychodów, dodać kilka dodatkowych pieniędzy. Jeśli masz wolny zawód jak ja, być może potrzebujesz lepszej reklamy, aby pozyskać nowych klientów.

💰💰💰

Utrzymanie siebie i rodziny w dzisiejszych czasach to ogromne wyzwanie. Opłaty i jedzenie są bardzo drogie i nieadekwatne do przychodów. Rozsądne zarządzanie finansami pozwoli na oszczędzenie pieniędzy na wakacje czy nieprzewidziane wydatki jakimi są np: nagła choroba, zepsuty sprzęt AGD czy naprawa auta. Przez najbliższe kilka tygodni zamierzam wyszukać wszystkie możliwe sposoby oszczędzania. Jeśli macie jakieś swoje niezawodne metody podzielcie się z nami. Dzielenie się jest dobre!


Już w następnym wpisie:

💰 10 porad jak oszczędzać na jedzeniu, a mimo to jeść zdrowo i smacznie!

 

 

Posted on 08/08/2015, in AKTUALNOŚCI, OPIEKUNKA DOMOWEGO OGNISKA and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: