„Orzeł i Kondor” Jonette Crowley


gwiazdki

orzeł i kondor

Przeczytałam ostatnio książkę, która przeniosła mnie w świat Indian, Inków oraz duchowej przemiany. Cudowna książka o kobiecie, która zmieniła swój sposób patrzenia na świat. Zapraszam do recenzji książki Jonette Crowley „Orzeł i Kondor” wydawnictwa Biały Wiatr.

Autorkę książki Jonette Crowley poznałam przy lekturze „Soul Body Fusion”, o której pisałam Wam tutaj 👉 „Tajemnica trzech słów Soul Body Fusion”. Jonette jest duchowym przewodnikiem i choć podchodzę do tego dość sceptycznie, książka o jej przemianie mnie urzekła. Myślę, że to dzięki szczerości z jaką autorka pisze o tym, co przeżyła. Nie ma tu miejsca na bajki czy opowieści nie z tej ziemi. Opisuje co przeżyła i w jaki sposób dokonała swojej wewnętrznej przemiany. Szczera opowieść, w której odnajdziecie samych siebie.

Zanim sięgnęłam po tą pozycję przeczytałam sporo pozytywnych opinii na jej temat zawartych już na wstępie:

„Uwielbiam autentyczne historie o duchowości, a tę opakowano w niezwykłe piękno jednego z najbardziej mistycznych miejsc na Ziemi. Książka ma wyraźne przesłanie, które odmieni cię na zawsze.” /Glena Green/

„Fascynująca pozycja opisująca wciąż nieodkryte tajemnice Ameryki Południowej i przeszłości. Ta książka wciągnie zarówno podróżników, jak i badaczy.” /Dawid Hatcher Childress/

„Naprawdę dobrze czytało mi się o twoich magicznych i inspirujących przygodach. Wydają się ekscytujące, niemożliwe i jednocześnie bardzo rzeczywiste. Doceniam, jak zręcznie opisujesz przeżycia z innej rzeczywistości, połączone z tymi zwyczajnymi. Pięknie piszesz, a to, co nam opowiadasz, porusza do głębi i potwierdza istnienie magii i tajemnic będących częścią całego życia. Dziękuję za twoją odwagę.” /Nancy Mayans/

„Gratulacje! To piękna książka. Nie mogłam przestać czytać, dopóki jej nie skończyłam. Wiele fragmentów wzruszyło mnie, poczułam z tobą więź…coś pięknego. Szczególnie poruszyły mnie słowa o twojej relacji z twoją bliźniaczą duszą – Mallku. Twoje słowa są takie prawdziwe, pełne życia. Jakbym tam z tobą była. Kiedy wydałaś rozkaz górze, jego echo odbiło się we mnie. Dziękuję Ci za tę piękną książkę i wszystko, czym jesteś.” /Meggi Erman/

Opinii zachęcających jest oczywiście znacznie więcej, ale te powyższe świetnie oddają też moje uczucia. Książka jest napisana przystępnym językiem. Jest zarówno dla tych, którzy kochają podróże, jak i dla tych, którzy poszukują w życiu czegoś więcej. Nie można przestać czytać o „przygodach” Jonette. Jeśli w nie wierzymy jest to świetny przewodnik po świecie duchowym, jeśli nie – książka podróżnicza opisująca cudowne miejsca, ludzi i ich zwyczaje. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Można się przy niej śmiać, płakać, a nawet uczyć. Czyż nie tego szukamy w książkach?

Moje ulubione słowa Jonette z książki „Orzeł i konodor”:

„Kiedyś sądziłam, że wiara w coś nieodłącznie wiąże się z kwestią prawdy.Wszystkie nowe poglądy, jakie gotowa byłam zaakceptować, musiały pasować do moich utartych schematów myślowych. Teraz rozumiem, że to w co decyduję się wierzyć, ma niewiele wspólnego z prawdą. W końcu mój umysł to narzędzie mające ograniczone możliwości w kwestii osądzania tego, co naprawdę wydarza się we Wszechświecie. Na przestrzeni lat przeczytałam setki książek, wysłuchałam dziesiątek mówców i otrzymałam tysiące e-​maili. Dzięki temu uprościłam swój sposób rozumowania i wiem, że wszystko jest możliwe! Nie warto wysilać szarych komórek, żeby zastanawiać się, czy coś jest prawdą, czy nie.”

„Zrozumiałam, że osobowość to tylko nasz sposób wyrazu. Może wyrażać albo naszą duszę albo nasze ego. W każdym momencie dokonujemy tego wyboru.”

„Często pytam samą siebie – Dokąd zmierzam ? Nie znam końcowego celu mojej podróży tylko kierunek, w którym mam w danym momencie podążać (…) Wiem, że cuda i magia będą nadal pojawiać się niespodziewanie na mojej drodze.”

„Moja ulubiona część tej pracy to połączenie powołania, jakim jest bycie duchowym nauczycielem, z miłością do przygód, czyli organizowanie wypraw do świętych miejsc na całym świecie.”

Jeśli pragniecie przeczytać tą pozycję szukajcie jej w wydawnictwie Biały Wiatr:

ksiazka

logo6

Posted on 25/07/2015, in AKTUALNOŚCI, ROZWÓJ and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: