Zaczytana po hiszpańsku


gwiazdki

 ikona wpisu espanolPrzy jednym z wpisów dotyczących nauki języka hiszpańskiego pisałam Wam o bardzo ciekawym magazynie – ¿Español? Sí, gracias. Dzisiaj poświecę mu więcej uwagi.

Uwaga: wpis dla miłośników języka hiszpańskiego – grozi pokochaniem tego języka jeszcze bardziej 😉 Zapraszam!

CO ZNAJDZIEMY W NAJNOWSZYM NUMERZE?

NAUKA HISZPAŃSKIEGO Z NIEZBĘDNIKIEM KOBIETY

W najnowszym numerze magazynu ¿Español? Sí, gracias znajdziecie mnóstwo ciekawych informacji dotyczących muzyki, kultury, podróży, samej Hiszpanii i świata. Uważam, że jest to jedna z lepszych pomocy naukowych podczas przyswajania języka obcego. Wydawnictwo Colorful Media ma w swoim dorobku również magazyny do nauki innych języków obcych np: angielskiego czy niemieckiego.

W najnowszym numerze znajdziecie:

 1. STARTINICIO
  Recenzje – Críticas
 2. AKTUALNOŚCI – NOTICIAS
  145 marzeń w 2015 roku – 145 sueños que se harán realidad en 2015
 3. TEMAT SPECJALNY – TEMA ESPECIAL
  Enrique Iglesias, dwie dekady na scenie –  Enrique Iglesias, dos décadas sobre los escenarios
 4. KULTURA – CULTURA
  Arturo Pérez-Reverte: malarza bitew – Arturo Pérez-Reverte: el pintor de batallas
  hiszpańsko-niemiecki fenomen: Marques – El fenómeno hispano-alemán: Marques
 5. SPOŁECZEŃSTWO – SOCIEDAD
  Życie w Hiszpanii: decyzja w zasięgu ręki – Vivir en España: una decisión al alcance de tu mano
  niemiecki, francuski i angielski: pierwszy cel, Hiszpania – Alemanes, franceses e ingleses: primer destino, España
 6. JĘZYK – IDIOMA
  gry językowej: Jak to się mówi – Juego lingüístico: Como dice el proverbio
 7. PODRÓŻE – VIAJES
  W Hondurasie w Hondurasie – En las honduras de Honduras

ZALETY MAGAZYNU ¿Español? Sí, gracias

Myślę, że magazyn jest tak przemyślany, że nie widzę w nim żadnych wad. W artykułach trudniejsze słowa są zaznaczone innym kolorem, a ich tłumaczenie znajdziemy pod tekstem – jak w prawdziwym podręczniku. Z tą różnicą, że podręczniki zazwyczaj są nudne, a tutaj poruszane są bardzo ciekawe tematy. Godne pochwały jest również zaznaczenie przy każdym artykule poziomu językowego np: A2-B1 czy C1. Ułatwia to uczącym się dobranie odpowiedniego poziomu do swoich umiejętności. Myślę, że z takiego magazynu powinni korzystać lektorzy i nauczyciele języków obcych w szkołach. Wydawnictwo udostępnia nawet konspekty dla nauczycieli. Dlaczego więc nie urozmaicić młodzieży lekcji – takim właśnie magazynem? Artykuły czytane są przez hiszpańskich lektorów z możliwością pobrania w formacie mp3. Nauka języka obcego jeszcze nigdy nie była tak prosta!

CO ZYSKUJECIE KUPUJĄC MAGAZYN:

Możliwość czytania w języku hiszpańskim aktualnych informacji o świecie, muzyce czy podróżach. Jeśli interesujecie się nie tylko samą nauką języka, ale również kulturą, kuchnią czy muzyką Hiszpanii, ten magazyn jest dla Was. Aktualne informacje z kraju i ze świata. Możecie poznać ciekawe zespoły, książki czy seriale telewizyjne.

Zapoznanie się ze słownictwem i wymową poprzez słuchanie nagranych wywiadów i artykułów w formacie mp3. Miło mi poinformować, że w najnowszym wydaniu magazynu Espanol si gracias jest więcej nagrań mp3. Możecie zatem sprawdzić swoją wymowę i wysłuchać lektora. Czy jest lepszy sposób na naukę i osłuchanie się z językiem?

Pracę nad własnym rozwojem. Wystarczy skorzystać z mojego harmonogramu nauki i zaplanować w nim czytanie artykułów z magazynu. Dodatkowym atutem jest fakt, że możecie rozłożyć czytanie na 3 miesiące. W ten sposób pracujecie systematycznie z językiem hiszpańskim oraz w bardzo przyjemny sposób.

 Zwiększacie zasób słów poznając idiomy i przysłowia hiszpańskie. W każdym wydaniu znajdziecie dział poświęcony gramatyce – w szczególności idiomom hiszpańskim. Jest to świetny sposób jeśli nie przebywamy w słonecznej Hiszpanii, a pragniemy być na bieżąco z wciąż ewaluującym słownictwem.

 Możecie stworzyć własny słownik, drukując pobrane ze strony http://www.espanol.edu.pl listy słówek do danego numeru magazynu. Zepnijcie je razem i włóżcie do segregatora – słownik gotowy 🙂

Jeśli jeszcze Was nie przekonałam, to może zachęci Was czynnik ekonomiczny. Cena magazynu to 10,90 PLN. Jeśli cenę podzielimy przez 3 miesiące to wychodzi nam, że za naukę języka obcego zapłacimy: ok. 3,69 PLN miesięcznie. Czyż nie jest to opłacalne?


Zapraszam na stronę Colorful Media: http://www.colorfulmedia.pl/produkty,pl,press.html znajdziecie tam magazyn z językiem, którego aktualnie się uczycie.

Posted on 09/07/2015, in AKTUALNOŚCI, ZACZYTANA PO HISZPAŃSKU and tagged , , , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

 1. miałam kiedyś aspiracje do nauki hiszpańskiego, aktualnie szlifuje angielski, ale do tamtego języka jeszcze zdążę usiąść 🙂

  Polubienie

  • Pewnie! Hiszpański to prosty i piękny język. Myślę, że dla chcącego nic trudnego. Najważniejsza jest dobra motywacja! 3mam kciuki żeby Ci się udało opanować i angielski, i hiszpański 🙂 Pozdrawiam

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: