Tajemnica trzech słów „Soul Body Fusion”


gwiazdki

sbf ikona wpisu

Sięgając po książkę „Soul Body Fusion” Jonette Crowley nie wiedziałam czego się spodziewać. Jestem jednak ciekawa i chłonna nowości, więc zdecydowałam się przeczytać ją od deski do deski i wystawić swoją recenzję. Co kryje się pod tym tajemniczym tytułem? Sprawdźcie sami.

CZYM JEST SOUL BODY FUSION?

Soul Body Fusion (w skrócie SBF) to według autorki połączenie duszy z ciałem. Jonette Crowley twierdzi, że u większości ludzi nie są one połączone ze sobą przez co nie jesteśmy szczęśliwi, zdrowi i spełnieni. Nie potrzeba nic robić aby ten proces przywrócić, wystarczy usiąść z zamkniętymi oczami i poprosić o to by te dwa twory się połączyły przez co najmniej 20 min. z jedną przerwą pomiędzy. Dla osób, które chcieliby wypróbować SBF zamieszczam filmik:

JAK TO DZIAŁA?

Autorka podaje 4 wskazówki, aby osiągnąć fuzję duszy i ciała:

1. Ustal i wyraź intencję.Pomyśl (to myśl kształtuje rzeczywistość) lub powiedz, że chcesz zjednoczyć swoją duszę ciało.

2. Pozycja ciała. Należy usiąść ze stopami opartymi na ziemi i z dłońmi ułożonymi wnętrzem ku górze.

3. Bądź obecny. Jeśli podczas SBF odczuwasz silną potrzebę medytacji, nie rób tego, ale pozostań tu i teraz.

4. Obserwuj swoje doznania, nie analizuj ich ani nie oceniaj.

CZY WARTO ?

Być może po sięgnięcie do tej lektury przekonają Was opinie osób, które doświadczyły SBF:

„Najbardziej wdzięczna, łatwa i piękna droga do oświecenia – moja dusza jest w domu, zmagania zakończone. Jestem zachwycona!”

„Pierwszy raz w życiu poczułam prawdziwe szczęście.”

„Zdiagnozowano u mnie cukrzycę 2 typu i trzy razy dzienni przyjmowałem leki. Po pierwszej sesji Soul Body Fusion zmniejszyłem ich ilość. Uważam, że SBF ustawiło tak moje ciało, że znów zaczęło wytwarzać i utrzymywać normalny poziom insuliny. Właśnie wróciłem od lekarza, który potwierdził, że nie mam już cukrzycy! Nie potrafię znaleźć innego wyjaśnienia oprócz działania SBF.”

„Zrobiłam dwa razy Soul Body Fusion, oglądając film na stronie. Od tego czasu moje życie przyjęło zupełnie nowy obrót. Od pewnego momentu nie jestem już „sobą”. Moje ego oddziela się od mojego autentycznego ja w miękki, pełen miłości sposób, Codziennie mam nowe wglądy, zmniejszyły się też”palące potrzeby”. które kiedyś mną kierowały. Podążam raczej za bieżącymi pomysłami i podejmuję odpowiednie działania. Mam większe poczucie własnej wartości. Moim celem było znaleźć spokój wewnątrz siebie i mam poczucie, że te drzwi w końcu się otworzyły.”

MOJE ODCZUCIA ODNOŚNIE SOUL BODY FUSION

Przeczytałam książkę, zgłębiłam temat i poddałam się Soul Body Fusion. Według zaleceń w 3 sesjach ( z przerwą tygodniową i 2 tygodniową) i… nic się nie wydarzyło. Nie stałam się lepsza, ani piękniejsza, nie zmieniło się moje otoczenie ani nic co mogłabym podpisać SBF. Nie wydaje mi się aby ta technika była dla każdego. Zgadzam się natomiast ze stwierdzeniem, że myśl kreuje rzeczywistość, dlatego powinno się myśleć dobrze i pozytywnie, wtedy przyciągamy dobro i pozytywne wydarzenia. Nie potrafię powiedzieć dlaczego SBF na mnie nie działa. Może wynika to z mojej wiary, a może nie do końca jestem przekonana. Generalnie uważam jednak, że nie jest to dla wszystkich. Nie podobało mi się też w książce negowanie religii chrześcijańskiej i stwierdzenie, że wypowiadając podczas mszy słowa: „nie jestem godna, abyś przyszedł do mnie…” w jakikolwiek sposób wpływają one na to, że żyjemy w przeświadczeniu iż nie jesteśmy doskonali. Według mnie Bóg każdego stworzył doskonałego, bo tworzył go na swój wzór i tego uczy nas religia chrześcijańska. Jeśli ktoś inaczej interpretuje te słowa ma oczywiście do tego prawo, ale mnie autorka nie przekonała.

Pierwsza część książki podobała mi się bardziej jako pamiętnik z podróży. Przypominało to trochę wyprawy Pawlikowskiej, ale czytanie o przemianach jakich dokonywała autorka (nie wchodząc w szczegóły) było dla mnie trochę jak science fiction. Być może nie rozumiem tego procesu, bo nie zgłębiałam nigdy medytacji i tym podobnych technik. Nie jestem mistykiem, chociaż mam bardzo dobrze rozwiniętą intuicję i potrafię wiele rzeczy przewidzieć. Poza tym wierzę, że są rzeczy na niebie i na ziemi, o których się filozofom nie śniło” i wiele razy ich doświadczyłam. Jednak SBF mnie nie przekonuje. Na pewno jednak nie można mi zarzucić, że nie spróbowałam 🙂

Zachęcam jednak wszystkich do spróbowania tej prostej techniki. Być może zadziała ona na Was. Uzdrowi Was, Wasze relacje z bliskimi lub uświadomi coś jeszcze innego. Uważam, że wszystkiego trzeba w życiu spróbować i sprawdzić. Na jednych nie będzie to działać, dla innych będzie to droga do przemiany. W każdym razie cel jest szlachetny – zmienić świat i ludzi na lepszych, szczęśliwszych i bardziej świadomych.

GDZIE KUPIĆ KSIĄŻKĘ?

Książkę możecie zakupić przez wydawnictwo Biały Wiatr klikając w poniższy obrazek:

SBF

http://www.bialywiatr.com/index.php?id_product=30&controller=product

logo6

 Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Soul Body Fusion zapraszam tutaj:

Grupa społecznościowa na Facebooku Soul Body Fusion Polska: https://www.facebook.com/groups/690698720945954/

Strona Ewy Foley w pełni oddanej SBF: http://ewafoley.pl/

Strona Soul Body Fusioin: http://www.soulbodyfusion.com/

Posted on 20/06/2015, in AKTUALNOŚCI, ROZWÓJ and tagged , , , . Bookmark the permalink. 3 Komentarze.

 1. Gratuluję szczerości i obiektywizmu, a także otwartości. Po prostu brawo! Rzadko zdarza mi się spotkać kogoś kto konstruktywnie krytykuje, bez jednoczesnego odrzucenia obiektu krytyki. Próbujmy i wyciągajmy samodzielne wnioski.

  Polubienie

  • Dziękuję 🙂 Staram się być szczera w swojej ocenie. Wierzę, że są osoby, które odnajdą sens SBF. Być może moja dusza już jest połączona z ciałem, dlatego nic się nie zmieniło w moim postrzeganiu świata 🙂 Pozdrawiam

   Polubienie

 2. Bardzo fajny post, dziękuję! 🙂 Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, ze przeczytałam książkę i dostrzegłam zmiany w sobie po jakimś czasie. Jestem bardziej stabilna emocjonalnie, zaczęłam nawet ćwiczyć, choć nigdy jakoś do tego się nie mogłam zebrać. Mam więcej motywacji i chęci do życia 🙂 A co myślicie o warsztatach z Soul Body Fusion i o prowadzącej Arianie Karimie? Potrzebowałabym niezależnej opinii najlepiej 🙂 Kurs jest pod koniec lutego w moim Wrocławiu i nie wiem czy się na niego zdecydować czy nie? Doradzisz/doradzicie?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: