Pamiętaj o byciu wdzięcznym!


 gwiazdkidzień mamy ikona wpisu

Wdzięczność to bardzo trudna umiejętność. Niewiele osób potrafi docenić to, co posiada i dodatkowo cieszyć się z tego. Zwłaszcza w Polsce przeciętny człowiek widzi więcej powodów do narzekań niż do bycia wdzięcznym. Z okazji zbliżającego się Dnia Matki zapraszam do wpisu pełnego wdzięczności dla naszych mam. Któż z nas kiedyś nie usłyszał rady, z którą wtedy się nie zgadzał, a po czasie przyznał w duchu: „Mama miała rację”?

WDZIĘCZNOŚĆ

Może niektórzy czytelnicy zastanawiają się właśnie dlaczego piszę o wdzięczności. Otóż bardzo mocno wierzę, że jeśli nie potrafimy być wdzięczni to nie jesteśmy w pełni szczęśliwi. Czytałam kiedyś, że osoby będące wdzięczne są szczęśliwsze i bardziej zadowolone z życia. Osoby te cieszą się lepszym zdrowiem i potrafią przeznaczyć więcej czasu na ćwiczenia fizyczne. Wdzięczność powoduje, że nie jesteśmy zazdrośni, gdyż nie chcemy posiadać więcej. Cieszymy się z tego, co mamy. To na prawdę przyjemne uczucie.

ZESZYT WDZIĘCZNOŚCI

Czytając o wdzięczności i zgłębiając ten temat, okazało się, że niewiele czasu poświęcam temu uczuciu. Oczywiście jestem bardzo wdzięczna za pomoc, którą udziela mi rodzina – tą materialną i tą duchową. Jak również dziękuję wszystkim przyjaciołom, którzy potrafią przysłać mi drobny prezent lub podarować kilka ciuszków – doceniam to i najczęściej jestem ogromnie wzruszona za każdy taki gest. Jednak doszłam do wniosku, że nie doceniam tego, co mam. A mam wiele…mam oboje rodziców, zdrowie, dach nad głową, cudowną pracę, która nie przynosi kokosów, ale za to wypełnia moje serce radością. I wreszcie mam córeczkę i partnera – 2 najbliższe memu sercu osoby, za które ogromnie dziękuję.

Stworzyłam Zeszyt Wdzięczności. Na koniec każdego dnia wpisuję w niego 3 rzeczy, za które jestem wdzięczna. Czasami są to błahe rzeczy, czasami bardzo ważne – jak np.: dobre wyniki badań lekarskich. Moja mama mawia, że brak wiadomości to dobre wiadomości – MA RACJĘ!

PODZIĘKUJ MAMIE !

Zbliża się Dzień Matki. Święto, w którym dziękujemy naszym mamom za troskę, miłość, dobre rady. Za wszystko. Czy jednak podziękowałaś za rady, których na początku nie posłuchałaś? Czy powiedziałaś sobie #MamaMiałaRacje ?

KONIECZNIE OBEJRZYJCIE WZRUSZAJĄCY FILMIK NIVEA:

Nivea still1

http://video.unrulymedia.com/app_wrap_general.html?url=http%3A%2F%2Fvideo.unrulymedia.com%2Fwildfire_367138109.js&site_ref=SITE_REF

A Wy za co jesteście wdzięczne mamie? Co Wam doradziła, że po latach przyznajecie, że miała rację? W moim życiu wiele razy powiedziałam sobie: „Mama miała rację”. Były to rzeczy zarówno mało ważne jak wtedy, kiedy jadąc na studia kazała mi zapakować jedzenie w mocniejszą torbę. Oczywiście jej nie posłuchałam. Uszy oberwały mi się kiedy wysiadłam na dworcu, a jak już się doczłapałam z torbą w rękach do pokoju to klapnęłam i powiedziałam: „Ach! Te mamy – one zawsze mają rację”. Były również momenty ważniejsze jak wtedy, kiedy po rozstaniu zrozpaczona siedziałam w pokoju, a ona weszła i powiedziała mi, że jestem piękną, mądrą dziewczyną, z którą każdy chciałby być, więc nie mam się co przejmować jednym facetem, który tego nie widzi! Dziękuję Ci Mamo 💚

KUPONY Z OKAZJI DNIA MAMY – PREZENT NIETUZINKOWY

W tym roku postanowiłam dać mamie prezent, który zapamięta na dłużej. Co to takiego? Otóż kupony na różne obowiązki, czynności dnia codziennego oraz kilka przyjemnych chwil. Na kuponach są napisane obowiązki, z których mama może zrezygnować wykorzystując kupon i wręczając go osobie, która ma być za to odpowiedzialna tego dnia – np.: kupon na pranie wręczony synowi oznacza, że on tego dnia wykonuje pranie. Oczywiście możecie stworzyć swoje, bardziej spersonalizowane kupony. Wystarczy karton i pomysłowość!

dzień mamy kupony foto 1

W pliku znajdują się też kupony, które każda mama z przyjemnością wykorzysta. Są to kupony na relaksującą kąpiel czy wieczór filmowy, gdzie będzie mogła wybrać film. Uwaga! Kupony nie mają daty ważności! Mamy na to zasługują!

kupony dzień mamy foto 3

kupony dzień mamy foto 2

DO POBRANIA: KUPONY Z OKAZJI DNIA MAMY

Jeśli jesteś wdzięczna swojej mamie za dobre słowo, radę lub jej wysiłek napisz o tym w komentarzu. Jeśli chcielibyście usłyszeć więcej inspirujących historii o mamach, które miały rację koniecznie wejdźcie na stronę nowej kampanii NIVEA:  http://unr.ly/1ziPkSj

“ Ten post jest sponsorowany przez NIVEA, ale zawarta treść jest mojego autorstwa.”

Posted on 30/04/2015, in AKTUALNOŚCI and tagged , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

  1. Super pomysł! Ja zawdzięczam mojej mamie pasję do gotowania, która przerodziła się w moją pracę zawodową. Dziękuję!

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: