Wiosenny szpieg – gra dla małych i dużych


gwiazdki

NIEZBĘDNIK KOBIETY

Dzisiaj wpis dla wszystkich mam, które chociaż raz w życiu usłyszały: „Nudzi mi się!”. Nawet tym najbardziej cierpliwym i kreatywnym w końcu kończą się pomysły na zabawy z dziećmi. Proponuję dzisiaj zabawę w wiosennego szpiega, która może urozmaici deszczowe dni czy rodzinne wieczory.

WIOSENNY SZPIEG

Gra jest bardzo prosta, ale oczywiście można ją dowolnie modyfikować. Wszystko zależy od wieku dziecka i jego umiejętności. W zabawę może się bawić zarówno chłopiec jak i dziewczynka, mały i duży, dziecko i rodzic. Zachęcam Was do czynnego udziału w grze Wiosenny Szpieg, bo nic tak nie utrwala więzi rodzinnych, jak wspólna zabawa.

WARIANT 1 – SZPIEGUJEMY I LICZYMY

Drukujemy planszę główną ( z obrazkami) oraz w zależności od liczby uczestników 1,2,3,4 plansze z zadaniem.

niezbędnik kobiety

Zadaniem każdego uczestnika jest odnalezienie np.: marchewek i wpisanie ich liczby w drugą planszę. Wygrywa ten uczestnik, który zrobi to bezbłędnie i najszybciej licząc wszystkie obrazki.

WARIANT 2 – GRA NA CZAS

Bez względu na liczbę uczestników, można grać na czas. Jeśli masz jedno dziecko, zmierz mu czas w jakim policzy dany obrazek lub wszystkie obrazki. Przy większej liczbie graczy możecie ustalić, że szukacie w ciągu np.: minuty – wygrywa ten kto znajdzie jak najwięcej obrazków i prawidłowo wpisze ich liczbę na drugiej planszy.

WARIANT 3 – DZIEŃ SZPIEGA

O byciu szpiegiem pokroju Jamesa Bona marzy każde dziecko. Stwórz swojemu maluchowi niesamowity, szpiegowski dzień. Tropcie razem ukryty skarb czy niebezpieczną bombę.

Gra Wiosenny Szpieg może stanowić jeden z elementów dnia. Daj dziecku lupę, czapkę, latarkę i notes do zapisywania tajnych kodów. Możecie ustalić, że zadaniem szpiega jest np: odnalezienie zatrutego jabłka, dzięki czemu uratuje on rodzinę od choroby. Chowacie jabłko i zostawiacie różne rebusy, zagadki i wiadomości ukryte w całym domu. Również gra Wiosenny szpieg może dziecko naprowadzić na znalezisko, np.: każcie znaleźć wszystkie marchewki, a ich liczbę podzielić przez dwa dzięki czemu szpieg dowie się, na której półce w lodówce ma szukać kolejnej wiadomości. Wszystko zależy od Waszej kreatywności i wyobraźni oraz od wieku dziecka.

WARIANT 4 – MALUCHY

Dla najmłodszych gra jest świetnym sposobem na naukę kolorów i liczb. Możecie maluszki, które nie umieją liczyć prosić o pokazanie np: wszystkich czerwonych warzyw lub wszystkich latających stworzeń itp. Jeśli wprowadzacie naukę liczenia grajcie w grę z dzieckiem i liczcie głośno, a policzone elementy zaznaczcie w kółeczku.

WARIANT 5 – PYTANIA POMOCNICZE

Możecie również bawić się w zadawanie pytań dotyczących obrazka:
Czy jest tam zwierzę, które szczeka?
Jakie warzywa są czerwone?
Ile motylków widzisz na obrazku?
Ile jest wszystkich latających stworzeń?
Co przynosi szczęście?
Czy starczy marchewek dla królików?

KILKA RAD:

  • Planszę z obrazkami możecie wydrukować i zalaminować, dzięki temu będzie służyła na dłużej.
  • Gra może być świetnym pomysłem na długą podróż w samochodzie, na plażę czy działkę.

DO POBRANIA:

wiosenny szpieg - gra by niezbędnik kobiety

Wiosenny szpieg – plansza z obrazkami

WIOSENNY SZPIEG – GRA DLA MAŁYCH I DUŻYCH

plansza

Plansza do wpisywania dla 2 osób

WIOSENNY SZPIEG – PLANSZA DO WPISYWANIA DLA 2 OSÓB

Mam nadzieję, że gra Wam się podoba. Jeśli chcecie więcej tego typu projektów piszcie mailowo lub w komentarzach poniżej! Czekam z niecierpliwością!

Miłej zabawy!

* Uwaga: Wszystkie projekty graficzne i pliki do pobrania zaprojektowane przez Niezbędnik Kobiety wyłącznie do użytku osobistego. Nie kopiuj ich i nie przetwarzaj bez mojej zgody.

Posted on 27/04/2015, in AKTUALNOŚCI, CIERPLIWA MAMA, OPIEKUNKA DOMOWEGO OGNISKA, POMYSŁY Z DUSZĄ and tagged , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: