Czym jest miłość?


gwiazdki

www.niezbednikkobiety.com

Miesiąc luty chcę poświęcić miłości w różnych formach – miłość do partnera, dziecka, przyjaciół. Dzisiaj zastanawiam się nad definicją miłości. Według słownika jest to uczucie, typ zachowań, postaw, relacji międzyludzkich; uczucie głębokiego romantyzmu lub seksualne przywiązanie do kogoś.

Miłość to chyba najtrudniejsze słowo do zdefiniowania. Jest tym, co trzyma wielu z nas przy życiu. Utrzymuje świat w ciągłym pędzie i jest wszystkim oraz niczym. Miłość jest tym, co czujesz do swojego partnera, dziecka, rodziców, przyjaciół, a czasami nawet nieznajomych. Jest największą zagadką życia.

www.niezbednikkobiety.com

Każdy z nas opisałby miłość inaczej. Jedni jako motyle w brzuchu, inni jako przywiązanie i bezpieczeństwo, a jeszcze inni jako bezwarunkowe oddanie się drugiej osobie. Jesteśmy bardzo różni, dlatego każdy z nas inaczej ją odczuwa i to jest piękne.

„Kocha się nie za coś, lecz mimo wszystko”

Jedną z tajemnic szczęścia jakie odkryłam to kochaj i pozwól się kochać. O ile ja darzyłam miłością wiele osób, o tyle trudno było mi zaakceptować fakt, że ktoś może kochać mnie. Wiem jak dziwnie może to brzmieć, ale tak właśnie było. Oczywiście zdawałam sobie sprawę, że rodzina kocha bezwarunkowo, ale nigdy nie mogłam pojąć tych wszystkich chłopaków i mężczyzn, którzy darzyli mnie miłością. Mój błąd polegał na tym, że nie kochałam siebie, dlatego ciężko było mi zaakceptować fakt, że ktoś inny może czuć coś takiego do mnie. Myślę też, że przez to wielu z nich zraniłam, za co przepraszam (jeśli to czytają). Jeśli nie akceptujemy siebie to będziemy robić wszystko, by inni też nas nie akceptowali i tym samym odpychali ich od siebie.

Niezbędnikkobiety

„Uczucie dwojga ludzi może trwać naprawdę długo, pod warunkiem, że każdy z partnerów zna swoją wartość i dojrzał do tego, by kogoś pokochać” /James Patterson/

Przygotowałam Wam kilka rad dzięki, którym łatwiej będzie Wam praktykować i wpuścić miłość do Waszego życia.

1. BĄDŹ OBECNY. Kiedy z kimś rozmawiasz szczerze, od serca słuchaj co ktoś do Ciebie mówi. Skup całą swoją uwagę i bądź cierpliwy. Jednym wyrażanie uczuć przychodzi łatwo, innym znacznie trudniej. Czasami wymaga to czasu i poczucia bezpieczeństwa. Jeśli jednak otworzymy serce dla drugiego człowieka, on otworzy je dla nas.

2. AKCEPTUJ ŻYCIE I SIEBIE. Bez planowania i oczekiwania zbyt wiele. Miłości nie da się zaplanować, ani oczekiwać jej od kogoś. Ona jest chwilą, momentem. Czasami jest tym, co pozwala nam robić coś z pasją i energią. Miłość jest działaniem, ale też stagnacją. Miłość jest równowagą. Znam osoby, które długo szukają swoich połówek. Strasznie się spinają, próbują wszystkich dróg by znaleźć tego jedynego. Kiedy jednak odpuszczają. Zaczynają cieszyć się życiem i otwierają swoje serce, miłość sama puka do ich drzwi.

3. DAWAJ. Dawanie to najpiękniejsza rzecz jaką może robić człowiek. Dawanie jest piękne. Dawanie miłości jeszcze piękniejsze. Wszystko co robisz rób z miłością. Wiem  jak to górnolotnie brzmi, ale dzięki temu będziesz szczęśliwy. Pracując wkładaj w to, całe serce. Jeśli nie chcesz, to pewnie spędzasz czas w pracy nudząc się i narzekając – i wierz mi lub nie, nie jesteś szczęśliwy. Miłość to wybór. Jeśli ją wybierzesz będziesz mieć więcej przyjaciół i bogatsze życie.

4. BĄDŹ ODWAŻNY. Kochając mamy odwagę zrobić wszystko. Nie ma wtedy znaczenia, co pomyślą o Tobie inni. Mogą Cię mieć za zakochanego głupka i jest to piękne. Miłość często zmusza nas do zrobienia czegoś lepiej, dokładniej i z większą uwagą. Znajdź w sobie odwagę do otworzenia serca na świat.

Niezbędnik Kobiety

„Do chorego na miłość nie woła się lekarza”

CO O MIŁOŚCI MYŚLĄ DZIECI?

Posted on 05/02/2015, in AKTUALNOŚCI, KOCHAJĄCA PARTNERKA, ZMIANY and tagged . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: