7 dań, które nakarmią Twoją duszę!


coridantini_FYS

Czy w codziennym życiu macie czas, aby zadbać o swoją duszę? Jak ją karmicie? A może głodzicie ją miesiącami i dziwicie się czemu Wasze życie jest takie…zwykłe, szare, monotonne?

Pieniądze – to cudowna rzecz, która sprawia, że świat się kręci, i do pewnego stopnia tak właśnie jest. Kiedy jednak przychodzi do zrobienia rachunku sumienia okazuje się, że zostawiają wielką dziurę w naszej duszy.

Celem życia jest pozostawić po sobie ślad na świecie. Kiedy już będziemy 6 stóp pod ziemią, to raczej wolelibyśmy, aby ludzie mówili o nas dobrze i myśleli: „On/Ona zrobili coś wspaniałego, zmienili rzeczywistość na lepszą”. Nikt z nas nie chce, aby myślano o nas w kategorii „On/Ona wiedział/a jak zarabiać pieniądze”.

Zarabianie pieniędzy jest zależne od wielu czynników: rynków, gospodarki, odbiorców i śmierci. Kiedy umieramy nie zarabiamy już pieniędzy.

Hol­ly­wood to ta­kie miej­sce, w którym płacą ci ty­siąc do­larów za two­je ciało, a je­dynie 50 centów za duszę. /Marilyn Monroe/

Czy nie pięknie byłoby gdybyś zostawiła po sobie coś więcej? Gdyby ludzie cytowali Twoje słowa, pamiętali Twój uśmiech i działania, które zapadły im tak głęboko w pamięci.

Nie twierdzę, że zarabianie pieniędzy wyklucza dbanie o swoją duszę i zmienianie rzeczywistości. Jednak znam tylu ludzi, którzy mogliby spożytkować inaczej swój kapitał. Zawsze wychodziłam z założenia, że jeśli robi się coś z pasją, to następstwem tego będą pieniądze – i chociaż dalej tak myślę, to wielokrotnie przekonałam się, że mimo całego serca włożonego w swoje działania, wielu godzin pracy i poświęceń, pieniądze się nie pojawiły. Może zabrakło mi szczęścia, może trafiłam na zły moment na rynku, a może Bóg napisał mi inny scenariusz ?! Jedno wiem na pewno, zawsze robiłam wszystko w zgodzie ze sobą i z moją duszą.

„Ciało pielęgnuję bo jest domem duszy. I gdy jest mi dobrze, moja dusza mruczy…” /Maria Peszek/

Jak zatem nie zatracić się w codzienności i dbać również o duszę? Jak nie zatracić człowieczeństwa w świecie, gdzie ludzie zabijają się aby mieć więcej i więcej…

7 DAŃ, KTÓRE NAKARMIĄ TWOJĄ DUSZĘ:

PIERWSZE DANIE: „SERCE NA DŁONI” – cokolwiek robisz, upewnij się, że robisz to z dobrego serca. Upewnij się, że masz dobry powód. Jeśli pomagasz komuś, to miej pewność, że pomagasz tej osobie, bo potrzebuje pomocy, a nie dlatego, że może będzie mogła Ci się zrewanżować.

DRUGIE DANIE: PODZIĘKOWANIE. Jeśli ktoś zrobił coś dla Ciebie, naucz się dziękować. Nie odkładaj tego na później. Żałuję, że wielu osobom nie podziękowałam zanim zabrakło ich w moim życiu.

TRZECIE DANIE: RELACJE I ZWIĄZKI. Kiedy zaczniesz otwierać się na innych ludzi, wtedy zmienisz też swoje życie. Zacznij od małych kroków: uśmiechnij się do kogoś na ulicy, powiedz ‚dzień dobry’ sąsiadowi, umów się na kawę z dawno niewidzianym znajomym.

CZWARTE DANIE: OPTYMISTA. Każdego dnia słyszymy o złu tego świata. Naucz się odgradzać od tych informacji. Jeśli Twój znajomy ciągle narzeka, w ludziach widzi samo zło i generalnie zawsze jest na „nie” porozmawiaj z nim o tym. Jeśli nadal nie zmieni postępowania – zabrzmi to okrutnie, ale trzymaj się od niego z daleka. Takie osoby, których zachowanie nas demotywuje lub przygnębia są wampirami energetycznymi, dlatego lepiej się z nimi nie zadawać, niż odczuwać na swoim samopoczuciu skutki takiej znajomości.

jody_pham_FYS2

PIĄTE DANIE: INSPIRACJA. Czytaj o inspirujących ludziach, ich historiach i sposobie na szczęście. Znajdź inspirującą postać, którą chcesz naśladować i dąż do doskonałości. Otaczaj się również inspirującymi Cię rzeczami – filmy, obrazy, rzeźby, książki itp.

SZÓSTE DANIE: OD SZCZEGÓŁU DO OGÓŁU. Nie da się zmienić wszystkich 7,279,637,249 ludzi na świecie, aby to zrobić musimy zacząć od siebie samego. Rozpocznij zmianę już dzisiaj. Zadzwoń do kogoś i powiedz: „kocham Cię”, uśmiechnij się, powiedz komplement lub po prostu przytul kogoś – wierzę, że małymi krokami dobro zwycięży.

SIÓDME DANIE: KONIEC – wiem, dla niektórych z was to będzie szokujące stwierdzenie, ale tak – każdego czeka śmierć. Większość z nas nie myśli o tym na co dzień, chociaż według mnie powinniśmy myśleć o niej częściej. Może dzięki takiej świadomości, jak kruchy jest nasz byt – szybciej zmienimy swoje postępowanie.

„Cóż z te­go, że człowiek ma cały świat, kiedy stra­ci duszę? ” /Marilyn Monroe/

Posted on 11/01/2015, in AKTUALNOŚCI, POMYSŁY Z DUSZĄ, ZMIANY. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: