15 miłosnych rad !


gwiazdki

ask-fotolari

Każdy z nas chciałby być w idealnym związku. Gdzie ukochany rozumie nas bez słów. Jest czułość, miłość i zaufanie. Nie twierdzę, że nie można tego osiągnąć, ale wymaga to pracy obojga partnerów. Jestem pewna, że chcesz, aby Twój związek był lepszy, a być może aby stał się tym do końca życia. Żeby jednak osiągnąć taki efekt, musisz wykonać pewnego rodzaju wysiłek, aby utrzymać go świeżym i zdrowym. Czy jesteście razem 2 miesiące czy 20 lat, zwróć uwagę na te 15 wskazówek dla zdrowszej i szczęśliwszej relacji.

Przeczytałam kiedyś zdanie w książce Pierre’a Reverdy’ego: „Miłość nie istnieje, istnieją tylko dowody miłości”. Muszę przyznać, że od tamtej pory w moich związkach wiele dawałam dowodów miłości, zaczynając od karteczek zostawianych na lustrze w łazience, a kończąc na romantycznym pikniku z szampanem i truskawkami. Tak, jestem romantyczką. Czy jednak te gesty sprawiły, że miałam relacje „I żyli długo i szczęśliwie…”? Zrozumiałam, że jeśli tylko jedna strona ciągle daje coś od siebie, to po jakimś czasie nawet dawanie może nas nie cieszyć.

Pisałam już Wam o 3 filarach udanego związku, dlatego tutaj nie będę ich powielać. Są one podstawą, o której zawsze trzeba pamiętać! Dzisiaj na podstawie doświadczeń, codzienności i miłości, prezentuję moje miłosne rady.

15 miłosnych rad

1. Śmiej się z ukochanym jak najczęściej. Podczas gdy relacja się rozwija, rzeczy stają się bardziej poważne. Rachunki, dzieci, praca, rośnie  lista rzeczy do zrobienia”. W tej całej dorosłości, nie zapomnij by śmiać się z partnerem. Śmiech rozładowuje negatywne emocje oraz poprawia relacje międzyludzkie. (więcej na temat śmiechu przeczytasz TUTAJ).

2. Kochaj go takiego, jakim jest- ze wszystkimi jego wadami i zaletami. Każdy ma wady. Jeśli naprawdę kochasz swojego partnera, możesz zaakceptować jego wady, a nie próbować je zmienić.

3. Zaplanujcie wspólne wakacje. Ty i Twój partner musicie mieć czas na relaks i naprawdę cieszyć się swoim towarzystwem. Urlop jest do tego świetną okazją, bo jesteście z dala od codziennej rutyny.

4. Nie musicie wszystkiego robić razem. Znajdźcie czas na bycie osobno. Czas spędzony razem jest ważny tak samo jak czas spędzony oddzielnie. Jest to bardzo ważny punkt. Każdy musi mieć czas tylko dla siebie i robić coś bez nadzoru tej drugiej osoby. Nie zapominajcie o swoim życiu, hobby, pasjach, przyjaciołach. Znam wiele dziewczyn, które będąc w związku oddają się mu całkowicie, a kiedy relacja się kończy…nie mają własnego życia, bo robiły wszystko dla niego.

5. Zaskakuj go! Nawet jeśli to tylko mały miłosny liścik, który włożysz mu do marynarki tuż przed pracą, na pewno sprawi mu dużo radości, kiedy go znajdzie. O tym punkcie jeszcze napiszę, bo wiem, że po kilkunastu latach razem ciężko zaskoczyć partnera – ja znam mnóstwo sposobów, których może jeszcze nie wypróbowałyście.

6. Jeśli macie kryzys, przypomnijcie sobie piękne chwile. Może to być dzień waszego ślubu, dzień, w którym się poznaliście, fantastyczna wycieczka czy udana kolacja. Cokolwiek to jest niech przypomni Wam dlaczego jesteście razem i czy na pewno chcecie z tego zrezygnować.

7. Rozmawiajcie o wszystkim, również o słabościach i potknięciach, a także o planach na przyszłość. Już na początku powinniście omów swoje cele finansowe i rodzinne. Dowiedz się, czy twój partner chce, dzieci, dom, lub małżeństwa w przyszłości. Aspekty te są zazwyczaj pomijane w początkowej relacji, są one jednak bardzo ważne. Znam pary, które przez takie niedomówienia rozstawały się po kilku latach. Nie zmienili się, po prostu każde z nich chciało od życia czegoś innego. Mówienie o słabościach daje dowód na to, że partner Ci ufa i wie, że może oczekiwać Twojego wsparcia, bo każdy z nas popełnia błędy. Partner, który nie mówi o takich rzeczach, albo chce zrobić dobre wrażenie i udaje, albo nie traktuje Cię poważnie.

8. Raz w miesiącu idźcie na nietypową randkę. Na zmianę organizujcie miejsce i czas. Bądźcie kreatywni! Taka randka odświeża uczucie, przypomina okres beztroski i zaangażowania. Możecie spędzić wieczór w kinie, w kręgielni, iść na łyżwy lub po prostu na spacer do lasu – ważne by było to czas spędzony razem.

9. Dbaj o siebie! Wiele razy kiedy związek jest już stabliny, partnerzy nie czują potrzeby, aby ubierać się i wyglądać jak to było w czasach ‚randkowania’. Jeśli myślisz, że ja już go zdobyłam i on mnie kocha taką jaka jestem” – to jesteś w błędzie. Proszę nie myśl w ten sposób. Utrzymuj płomień, który była na początku przez dbanie o swoje ciało i duszę, tak ja na początku związku.

10. Wspieraj swojego partnera we wszystkim co robi. Jeśli twój partner chce spróbować czegoś nowego i po prostu wiesz, że to będzie katastrofa, daj mu szansę. Jeśli czujesz, że to zły pomysł, zachować to dla siebie. Wierz w swojego partnera i daj mu spróbować!

11. Nie narzekaj! W porządku, rozumiem, jesteś tylko człowiekiem, ale narzekanie na każdy drobiazg nie jest atrakcyjne i spowoduje niechęć partnera do Ciebie. Spróbuj innych sposobów, aby wyrazić swoje negatywne uczucia.

12. Komplementuj partnera! Jeśli myślisz, że twój partner wygląda cudownie, powiedz mu to. Wszyscy potrzebujemy komplementu raz na jakiś czas.

13. Słuchaj i nie przerywaj! Czasami chcemy żeby ktoś nas po prostu wysłuchał, prawda? Twój partner również tego potrzebuje. Przerywanie komuś to oznaka lekceważenia i braku zainteresowania.

14. Bądź dobrej myśli! Nikt nie chce być z pesymistą. Spróbuj spojrzeć na jasną stronę rzeczy – świetle na końcu tunelu – i być szczęśliwym! Nie komplikuj rzeczy, ciesz się z dobrych stron rzeczywistości.

15. Często przytulaj i mów, że kochasz. Życie jest za krótkie, aby odbierać sobie przyjemność przytulenia czy wyznania miłości.  Przytulanie sprawia, że partner czuje się przy Tobie bezpiecznie.

Posted on 27/12/2014, in AKTUALNOŚCI, KOCHAJĄCA PARTNERKA, ZMIANY and tagged , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: