7 sposobów motywowania siebie


7 sposobów motywowania siebie!

Bez względu na to jakie są Twoje cele czy marzenia, motywacja sprawi, że znajdziesz najlepszą drogę do ich osiągnięcia. Pomoże Ci zachować równowagę w swoim życiu, karierze i osiągnąć wymarzony sukces.

Czas nigdy nie jest taki sam„, bez względu na to jak wiele osiągnęliśmy i ile posiadamy, rzeczy zmieniają się bardzo szybko. W takim zawrotnym tempie życia, motywacja wydaje się być kluczem do sukcesu.

 Według mnie motywacja  to naturalna siła, która napędza do walki dla osiągania swoich celów i spełnienia. Bez niej nie osiągnęlibyśmy niczego.  Wiele osób pyta mnie, skąd czerpię siłę i kiedy znajduję czas na wiele moich aktywności. Odpowiedź poniżej 🙂

motywacja, tablica, niezbędnik kobiety

Moje 7 sposobów motywowania siebie:


 1. ZACZNIJ ZMIANY OD SIEBIE! STWÓRZ KREATYWNY PLAN DZIAŁANIA!

Przychodzi taki moment, kiedy wszystkiego jest zbyt wiele – pracy, obowiązków, zobowiązań. Jeśli jesteś w takim momencie, to dobry czas żeby popracować nad sobą. Usiądź po takim dniu, i chociaż pewnie nie możesz utrzymać długopisu w ręku, zanotuj wszystkie czynniki, które przyczyniają się do aktualnego stanu Twojego umysłu. To może być brak celów lub zbyt dużo wydatków, lub po prostu przytłaczająca rzeczywistość. To z pewnością pomoże Ci zidentyfikować wszystkie bariery do sukcesu. Teraz czas na uleczenie się z tego stanu, poprzez stworzenie kreatywnego planu radzenia sobie z tymi motywacyjnymi blokerami. Podam Wam mój własny przykład. Po ciąży chciałam jak najszybciej wrócić do formy. Niestety po całym dniu, gotowania, sprzątania, opiekowaniem się córeczką starczało mi sił jedynie na prysznic i pójście spać. Stwierdziłam, że moje motywacyjne blokery to: zmęczenie, brak czasu dla siebie, brak pieniędzy na skorzystanie z fitness klubu. Plan poprawy był bardzo prosty: po pierwsze ćwiczyć w domu. Znalazłam kilka ciekawych ćwiczeń w internecie oraz odgrzebałam swoje stare płyty dvd z ćwiczeniami. Tym sposobem rozwiązał się problem pieniędzy.Zmęczenie, które wynikało jedynie z tego, że narzucałam na siebie tony obowiązków, przeszło kiedy zaczęłam chodzić spać trochę wcześniej, po to by, wstawać przed wszystkimi i ćwiczyć! Udało mi się wygospodarować czas dla siebie, a rano jestem bardziej wypoczęta, więc mam więcej zapału do ćwiczeń. O zaletach wczesnego wstawania napiszę więcej następnym razem 🙂


2. BĄDŹ SOBĄ I PODĄŻAJ ZA MARZENIAMI!

Musisz dowiedzieć się, że nie ma IDEAŁÓW; więc zapomnij o doskonałości. Zdecydowanie lepiej się poczujesz kiedy skupisz się na próbach postępu, niż na doskonaleniu czegoś w nieskończoność. Głównym problemem perfekcjonisty jest to, że nigdy nie jest zadowolony, a jeśli coś nie pójdzie zgodnie z jego oczekiwaniami następuje proces demotywacji. Zamiast każdego dnia robić obiad z dwóch dań, żeby partner zjadł pyszny posiłek, zaserwuj mu zupę, którą będziecie jeść przez dwa dni. Ty zaoszczędzisz nie tylko czas, ale i pieniądze 🙂

3. PLANUJ!

Jest to jeden z najprostszych sposobów na poprawę motywacji. Wtedy, gdy masz pewność, co robić dalej, jest mało wolnego miejsca na demotywacje i obawy. Stwórz swoje własne przyzwyczajenie. Na koniec każdego dnia zapełnij listę ‚do zrobienia’, którą trzeba wykonać już następnego dnia. Wiem z doświadczenia, że każde postanowienie lepiej zapisać  na kawałku papieru – łatwiej się z niego później rozliczyć. Czyniąc tak, następny dzień staje się łatwiejszy i przyjemniejszy. Bez względu czy na liście masz zapisane: ‚5o brzuszków’ czy ‚ wypić kawę na tarasie’ nie bagatelizuj go, bo tego właśnie potrzebujesz skoro zapisałaś to na liście. Istnieje również alternatywny sposób. Jeśli lubisz wstawać wcześnie rano, stwórz swój poranny rytuał, np. wstaję rano i ćwiczę lub 15 min będę się uczyć słówek angielskich. To na pewno pomaga w rozruchu, i po takim starcie będziesz czuć się gotowa na cały dzień.

4. MAŁE KROKI

Bez względu na to czy pracujesz w biurze, domu czy uczysz się w szkole spróbuj podzielić ogromne projekty do serii małych zadań. Logika takiego działania jest bardzo prosta. Jeśli spojrzysz na problem jako całość wyda Ci się on nie do pokonania, a Ty wpadniesz w panikę, która zdemotywuje Cię do dalszego działania. Podziel swój projekt na mniejsze elementy (ale niezbyt małe, bo zostaniesz w tyle) i wpisz je w harmonogram, dzięki temu każdego dnia te małe kroczki sprawią, że będziesz bliżej sukcesu!

5. ZNAJDŹ INSPIRACJĘ

Inspiracja jest po to, by przybliżyć Cię do Twojego celu. Znajdź swoją inspiracje i dowiedz się, dlaczego Cię ona inspiruje, bez względu na to czy jest to osoba, piosenka czy cokolwiek innego. Jeśli już masz swoją inspirację, choćby to był cytat, zdjęcie, film, rysunek , umieść ją w swoim domu i w pracy. W miejscu gdzie będziesz często na nią spoglądać. Jeśli pracujesz na komputerze, inspirację możesz umieścić na pulpicie, w domu dobrze sprawdza się kuchnia, wszystko zależy od tego, co Cię inspiruje. Jeśli znajdziesz swoją inspirację w osobie, upewnij się, czy jej sukces ścieżka / historia na pewno może inspirować. Parę razy zdarzyło mi się inspirować kimś, kto po bliższym poznaniu przestawał mi się podobać i tym samym inspirować. Jeśli zaś osoba, która Cię inspiruje jest w Twoim bliskim otoczeniu (przyjaciel, znajomy, ktoś z rodziny) staraj się spędzać z tą osobą jak najwięcej czasu, a może nawet poproś o pomoc w realizacji swojego planu?!

6. PRESJA CZASU JEST KONIECZNOŚCIĄ

Według mnie presja czasu zwiększa produktywność. Stwórz harmonogram zadań dla siebie, aby upewnić się, że masz określony koniec etapów pracy. Upewnij się, że zostawiłaś wszystkie wymówki za sobą. Powiedz NIE opóźnieniom i oznacz termin, do każdego swojego zadania. Regularnie przestrzegaj reguł czasowych, a sukces będzie bliżej niż myślisz.

7. TWORZENIE RYTUAŁÓW

Zasada ta ma znaczenie, nie tylko w motywowaniu cię, ale zapobiega również demotywowaniu. Rutyna i nawyki skutecznie zmieniają zachowanie umysłu i sprawiają, że jeśli już wpadłeś ‚w rytm’, aby dążyć do swoich celów, trudno, nic nie może Cię zatrzymać!

Jeśli spotkasz na swej drodze nieuniknione przeszkody, pamiętaj te siedem zasad, aby zmotywować się i pozostać na swojej drodze do celu! 

Posted on 04/11/2014, in AKTUALNOŚCI, MOTYWACJA and tagged , , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. Hmmm, Ładnie napisane:) daje do myślenia. Postaram się skorzystać z niektórych rad;) póki co mam strasznego lenia…

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: